Horizon Forbidden West mierzy się z bombardowaniem recenzji. Fani Xboksów narzekają na bugi i nudną historię?

Gry
6011V
Aloy z Horizon Forbidden West
Iza Łęcka | 21.02.2022, 09:59

Od minionego piątku Horizon Forbidden West jest dostępny na całym świecie – choć produkcją zachwycają się dziennikarze, dość niespodziewanie mierzy się ona z nieprzychylnymi opiniami odbiorców. Zgodnie z niektórymi głosami, to fani marki Xbox atakują grę wydaną wyłącznie na PS5 i PS4.

Najnowsza historia Aloy jest obecnie najlepiej ocenianą pozycją wydaną w 2022 roku. Mimo iż od debiutu tytułu minęło tylko kilka dni, na popularnych serwisach sumujących oceny produkcji pojawia się coraz więcej not wydawanych przez graczy – warto jednak zwrócić uwagę, że ukończenie opowieści zajmuje około 25 godzin.

Na portalu Metacritic zamieszczono już ponad 600 negatywnych recenzji klientów, którzy w wielu przypadkach twierdzą, że pozycja dostępna na konsolach PlayStation jest nudna, powtarzalna i nie odznacza się interesującymi mechanikami. Użytkownicy zwracają uwagę na mnóstwo bugów, jednakże w publikowanych w zeszłym tygodniu tekstach, w których można było spotkać się z pochwałami na temat fabuły i gameplayu, rzadko natrafialiśmy na wzmianki o rażących błędach.

Pojawiły się jednak głosy, według których negatywne opinie to kolejna akcja bezpośrednio związana z "wojną konsolowców". W uzasadnieniu niektórych not możemy przeczytać, że... Xbox jest lepszy (pisownia komentarzy jest oryginalna).

„Reklama gry jest po prostu do bani. To jest po prostu słabe. Nie graj w to. Xbox jest lepszy, Crossfire X jest lepszy, graj na Xboksie, Xbox to najlepszy box”.

Jeden z użytkowników podkreśla, że nie jest „Xbotem” i choć produkcja mu się podobała, to zdecydował się ocenić ją na „0”.

„Możecie myśleć, że jestem Xbotem, ale nie jestem i rzeczywiście nie stwierdziłem, że ta gra jest do niczego. Grafika fantastyczna, aktorstwo głosowe świetne, fabuła bardzo bardzo tandetna i do tego bugi, ale nie przeszkadzają mi one w rozgrywce w misjach, ale chodzenie po otwartym świecie z wyłączeniem cutscenek to mniej niż 5 godzin, tam jest prawie 10 godzin Cutscenek”.

Pojawiają się także zdania, że Sony wydało najgorszą grę 2022 roku:

„Zdecydowanie jedna z najgorszych gier 2022 roku. To nie powinien być standard dla produkcji AAA w 2022 roku, lepsze i bardziej szczegółowe pozycje zadebiutowały w 2018 roku. Horizon Forbidden West jest spóźniony o 4 lata, jeśli chodzi o ewolucję gier. Smutno patrzeć na coś takiego”.

„Chciałem czuć taką samą ekscytację tą grą jak w pierwszej [odsłonie], ale niestety ta gra jest poniżej przeciętnej. Jest to niedokończony bałagan pełen błędów, zła historia, mdłe postacie i wtf dzieje się z twarzą Aloy? poważnie?, gra jest straszna nie marnuj pieniędzy na to”.

„Aloy jest jeszcze bardziej irytująca niż w pierwszej grze. Grafika jest niesamowita, a maszyny są fajne, ale jak ktoś może dostać się do tego cringe fest? Jak to się stało, że aktualizacja pierwszej gry zajęła 5 lat? Firma, która zrobiła niesamowitego Killzone'a 2 w 4 lata już dawno nie istnieje. Zanim wyjdzie Horizon 3 będę już stary, a Aloy zapuści pełną brodę”.

Część graczy śmiało twierdzi, że Horizon Forbidden West to „nowy Cyberpunk”:

„Zbyt wiele błędów. Ta gra to nowy cyberpunk. Musiałem dwa razy resetować konsolę!”

„To glitchfest, podobnie jak Cyberpunk 2077. Horizon Forbidden West został stworzony na tanim silniku, a ta gra jest bardzo słabo zaprojektowana i prawie nie ma interakcji z otoczeniem [oraz] z bronią postaci”.

Średnia ocen na PS5 prezentuje się bardzo dobrze, głównie za sprawą ponad 2000 pozytywnych opinii, jednakże w przypadku wydania na PS4 sytuacja wygląda nieco gorzej, gdyż przy niemal 280 pozytywnych notach, grze wystawiono ponad 150 negatywnych ocen.

Horizon Forbidden West oceny graczy

Przeczytajcie naszą recenzję i sprawdźcie poradnik do Horizon Forbidden West.

Źródło: PushSquare

Komentarze (376)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper