BioShock 4 ma podobno spore problemy. Gra straciła część deweloperów i może zaliczyć opóźnienie

Plotka
691V
Bioshock 4
Iza Łęcka | 18.02, 11:38

Take-Two i 2K potwierdzili prace nad nową częścią serii BioShock, lecz produkcja Cloud Chamber jeszcze nie doczekała się oficjalnej zapowiedzi czy prezentacji. Najnowsze doniesienia sugerują, że nad zespołem zbierają się czarne chmury – deweloperzy prawdopodobnie mierzą się z problemami, przez które tytuł może zanotować opóźnienie.

O najnowszej odsłonie BioShocka jak dotąd nie wiemy zbyt wiele. Jeżeli pominiemy wszelkie pojawiające się plotki czy informacje uzyskane od insiderów, tak naprawdę sytuacja gry nie jest zbyt dobrze znana. W ostatnich dniach fani IP doczekali się dobrych wiadomości – Netflix potwierdził opracowanie filmu czerpiącego z serii. Najnowsze wiadomości dotyczą jednak Cloud Chamber. Zespół podobno stracił 40 pracowników.

Użytkownik Twittera Oops Leaks przedstawił obecną sytuację studia, zgodnie z którą część zatrudnionych w amerykańskim studiu postanowiła odejść z pracy, natomiast kolejni zostali zwolnieni. Zwolnienia nie ominęły również głównych deweloperów.

Choć produkcja nie jest w intensywnej fazie rozwoju, 2K „nie jest zadowolone z wyników i tempa produkcji”. Pomimo pewnych perturbacji, włodarze przedsiębiorstwa nadal zakładają, że tytuł trafi na rynek do końca roku finansowego 2024.

„Nowy Bioshock ma problemy z rozwojem. Firma straciła około 40 pracowników, w tym głównych deweloperów. Według moich informacji, 2K nie jest zadowolone z wyników i tempa projektu. Jednak sądząc po ostatnim raporcie finansowym T2, gra nadal ma zostać wydana do końca 2024 roku”.

„Powiedziano mi, że niektórzy sami odeszli, inni zostali zwolnieni z różnych powodów, ale nie jest to „piekło rozwoju”, a raczej „lekka restrukturyzacja”. Studio już rozpoczęło zatrudnianie nowych pracowników. Prawdopodobne z tego powodu data ogłoszenia może zostać przesunięta”.

Miejmy nadzieję, że Take-Two, 2K oraz Cloud Chamber opanują projekt i wkrótce doczekamy się powrotu klimatycznej serii. Uniwersum ma duży potencjał, który powinien zostać dogłębnie wykorzystany przez deweloperów oraz wydawcę.

Źródło: PSU

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper