GTA 4 Remaster i Red Dead Redemption Remaster mogą nadejść? Take-Two potwierdza prace nad portami

Gry (plotka)
4502V
GTA 4 Remaster
Iza Łęcka | 10.02.2022, 10:47

Wiele na to wskazuje, że zespoły Take-Two skupiają się na kolejnych ekscytujących produkcjach. Wydawca potwierdził, że w przygotowaniu są cztery pozycje określane jako „nowe wersje wcześniej wydanych tytułów”.

Rockstar oficjalnie zapowiedziało tworzenie GTA 6, jednak to tylko jedna z gier, która jest rozwijana w wewnętrznych zespołach amerykańskiego wydawcy. Podczas spotkania z inwestorami i prezentacji wyników finansowych za ostatni kwartał, włodarze Take-Two nie tylko odnieśli się do kwestii możliwych sequeli „ukochanych marek”, ale również wspomnieli o powrotach znanych pozycji.

Dalsza część tekstu pod wideo

W przygotowanym raporcie możemy przeczytać, że do 31 marca 2024 przedsiębiorstwo zamierza wydać 4 kolejne produkcje określone jako „nowe wersje wcześniej wydanych tytułów”.

Nie muszą to być zwykłe porty, a także konkretne odświeżenia powracających IP, gdyż w tej kategorii ujęte są między innymi kolejna wersja GTA 5 (na PS5 i XSX|S), samodzielne GTA Online, ale również GTA The Trilogy The Definitive Edition.

Oczywiście wydawca wstrzymuje się przed ujawnieniem, o jakie projekty konkretnie chodzi. Obserwatorom branży jednak nie umknie fakt, że już od kilku miesięcy pojawiają się plotki, według których deweloperzy pracują nad GTA 4 Remaster i Red Dead Redemption Remaster.

O odświeżonej edycji GTA 4 informowaliśmy pierwszy raz w listopadzie ubiegłego roku, natomiast po kilku dniach Take-Two rozpoczęło usuwanie modów do gry – świadkami identycznych działań byliśmy przed ogłoszeniem GTA The Trilogy The Definitive Edition. Na temat Red Dead Redemption Remaster pisała redakcja Kotaku, która jako pierwsza ujawniła również konkrety o powrocie GTA 3, GTA Vice City i GTA San Andreas.

Ben T, insider związany z grami Rockstar, sugeruje, że jednym ze wskazanych tytułów może okazać się next-genowe Red Dead Redemption 2. W końcu historia z Dzikiego Zachodu nie doczekała się jeszcze aktualizacji wykorzystującej możliwości nowych konsol Sony i Microsoftu.

„Take-Two ma obecnie 4 niezapowiedziane nowe porty wcześniej wydanych gier. Red Dead Redemption 2 może być jednym z tych projektów — osobiście spodziewam się, że Red Dead Online wróci na właściwe tory po tym, jak w przyszłym miesiącu E&E w końcu zadebiutuje”.

Źródło: Twitter: videotech_

Komentarze (90)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper