Mortal Kombat 12 ujawnione przez producenta? NetherRealm Studios mogło zdecydować się na wyciek kontrolowany

Plotka
2600V
Mortal Kombat 12
Iza Łęcka | 28.01, 07:45

NetherRealm Studios może szykować graczy na ujawnienie Mortal Kombat 12. Jeden z producentów zespołu opublikował zdjęcie, na którym znalazła się drobna wzmianka o nowej bijatyce. Choć materiał został usunięty, pojawiają się głosy, że to celowa zagrywka twórców.

Ed Boon wspólnie z pracownikami doświadczonego studia od wielu miesięcy pracują nad nową bijatyką – analizując daty poprzednich premier, deweloperzy powinni rozwijać Injutice 3, jednak kwestia nowego projektu nie wydaje się aż tak oczywista. Od wielu miesięcy mówi się, że niepewna sytuacja związana z licencją (WarnerMedia prawdopodobnie chce się pozbyć niektórych zespołów) podobno wpłynęła na decyzję o wystartowaniu z rozwojem Mortal Kombat 12.

W sierpniu ubiegłego roku Jeff Grubb opowiadał, że kolejna odsłona kultowej serii jest w fazie produkcji, lecz jak dotąd nie doczekaliśmy się nawet najmniejszej zapowiedzi.

Wczoraj sprawa jednak się skomplikowała, a wszystko dzięki Jonathanowi Andersenowi, starszemu kierownikowi produkcji w NetherRealm Studios, który opublikował na Twitterze zdjęcie swojego biurka. W centrum ujęcia znajdują się grafiki z Mortal Kombat II i Injustice 2, ale gracze zauważyli bardzo istotny detal dotyczący monitora znajdującego się na drugim planie.

Na jednym z ekranów dostrzeżono część napisu „MK12_Mast”, natomiast w części wiadomości e-mail możemy przeczytać „nasi fani ochoczo przeszukują internet w poszukiwaniu jakiegokolwiek śladu” oraz „zachowaj szczególną ostrożność z tym materiałem”.

temp_name

Andersen usunął fotkę po około 10 minutach, gdy temat nowej części bijatyki był coraz głośniej komentowany. Jednocześnie możemy spotkać się z opiniami, że mieliśmy do czynienia z kontrolowanym przeciekiem potwierdzającym ostatnie plotki i przygotowującym na konkretne ogłoszenie. W grudniu wspominaliśmy, że w podobny sposób Capcom dzielił się szczegółami Resident Evil 3 Remake – w wewnętrznych dokumentach firmy znaleziono adnotacje dotyczące publikacji.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym tekstem Kajetana, w którym pochyla się on nad najpopularniejszymi odsłonami serii Mortal Kombat

temp_name

Źródło: VGC

Komentarze (45)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper