Iza Łęcka Iza Łęcka 23.08.2021 12:03
Mortal Kombat 12
1198V

Mortal Kombat 12 przed Injustice 3? NetherRealm Studios musiało zmienić plany z powodu wydawcy

Analizując kalendarz wydawniczy NetherRealm Studios, powinniśmy oczekiwać zapowiedzi i premiery Injustice 3. Deweloperzy jednak nie pokusili się jeszcze o prezentację gry, a pikanterii sprawie dodają nowe plotki, zgodnie z którymi zespół Eda Boona pracuje nad Mortal Kombat 12.

NetherRealm Studios od 2011 roku systematycznie oferuje nowe odsłony serii Mortal Kombat i Injustice. W 2019 roku zagraliśmy w Mortal Kombat 11, dlatego wielu obserwatorów branży oczekuje, że w 2021 roku usłyszymy o Injustice 3. Wydaje się jednak niezwykle prawdopodobne, że autorzy zmienią tradycję i ponownie postawią na klimatyczne, brutalne walki Scorpiona z Sub-Zero.

W najnowszym materiale Giant Bomb Jeff Grubb poruszył kwestię planów NetherRealm Studios, wskazując, że jego zdaniem deweloperzy teraz postawią na Mortal Kombat 12, gdyż zespół nie ma pewności, jak zakończy się sprawa z Warner Bros.:

„To pokrywa się z rzeczywistością i z tym, co słyszałem, że Mortal Kombat 12 miałoby największy sens, ponieważ to gra, o której wiedzą, że zarobi pieniądze, że będzie się dobrze sprzedawać... Mortal Kombat 11 było świetne, dobrze sobie radzi, natomiast jeśli wyjdzie Mortal Kombat 12, to również będzie się dobrze sprzedawać. W tym samym czasie nie trzeba używać żadnej z postaci Batmana czy Supermana, które mogą być związane z licencjami, jeśli spróbowałbyś pozbyć się NetherRealm lub sprzedać je komukolwiek”.

W ten sposób studio nie musiałoby przejmować się potencjalną sprzedażą NetherRealm Studios czy całego Warner Bros. Games, a rozwijana byłaby marka, do której prawa są potencjalnie łatwiejsze do przekazania czy sprzedaży – IP nie jest bowiem związane z dorobkiem DC.

Warto przypomnieć, że już w zeszłym roku AT&T podobno miało plany sprzedaży WB. Games i choć pojawili się zainteresowani, do transakcji nie doszło. Mortal Kombat jest jednak łakomym kąskiem – twórcy świętowali niedawno znakomitą sprzedaż MK11, natomiast prace nad ostatnią odsłoną zostały już oficjalnie zakończone.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/netherrealm-prioritising-mortal-kombat-12-over-injustice-3-due-to-wb-uncertainty-its-claimed/

Tagi: Mortal Kombat Mortal Kombat 12 NetherRealm Studios