Amerykański pisarz jest zdruzgotany tym, że George R. Martin napisał scenariusz do Elden Ring

News
9704V
Elden Ring
Mateusz Wróbel | 27.01, 20:00

Elden Ring jest już w złocie, więc lutowa premiera jest niezagrożona. Produkcja ma zapewnić sporo nowości dla fanów soulslike'ów, a deweloperzy położyli większy nacisk również na opowieść fabularną.

Za scenariusz do Elden Ring odpowiadał George R.R. Martin, który stoi chociażby za powieściami wykorzystywanymi do stworzenia niesamowicie popularnego serialu "Gra o tron". Pisarz stworzył fantastyczny świat, postacie i otaczające je sceneria, a następnie zabrał się za inne prace. Jak sam uznał w czerwcu ubiegłego roku, proces tworzenia gier jest tak samo długi, jak filmów, co oznacza, że scenarzyści po wykonaniu swojej roboty mogą wyłącznie zająć się innymi rzeczami i czekać na końcowy efekt.

Z decyzją japońskich deweloperów co do głównego scenarzysty do Elden Ring nie zgadza się Brandon Sanderson, inny amerykański pisarz, którego kojarzyć można m.in. z powieści "Droga królów". Autor jest wręcz zdruzgotany faktem, że From Software postawiło na George R.R. Martina, a nie jego, argumentując swoją decyzję tym, że twórca "Gry o tron" nie ma pojęcia o grach. 

W trakcie podcastu dla Intentionally Bank, w pewnym momencie padły następujące słowa:

From Software postanawia stworzyć grę fantasy i współpracować z pisarzem fantasy, prawda? I wybierają kogoś, kto spędza całe dnie na blogowaniu o NFL, a nie osobę, która grała w ich gry od czasu King's Field i konsekwentnie umieszczała swoje gry w rankingach 10 najlepszych produkcji? O czym myślicie ludzie? Jeśli nie wiesz, poszli [From Software - dop.red] do George'a i zrobili z nim grę. Ja uważam, że George nie gra w gry wideo. George nie ma o nich pojęcia. W każdym razie, proszę bardzo.

Z wypowiedzi wynika, że Brandon Sanderson miał ogromną ochotę na stworzenie gry wideo, ale From Software postanowiło postawić na kogoś innego.

Źródło: VideoGamesChronicle

Komentarze (130)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych