Elden Ring w złocie. Studio pokazuje gameplay i potwierdza czas niezbędny do ukończenia gry

News
4713V
Elden Ring
Wojciech Gruszczyk | 24.01, 14:36

Najważniejsza gra w uniwersum From Software zadebiutuje już w przyszłym miesiącu, ale Japończycy oficjalnie wciąż nie ogłosili zakończenia prac nad grą. To właśnie z tego powodu Yasuhiro Kitao postanowił potwierdzić, że tytuł trafi na rynek bez jakichkolwiek opóźnień.

Szef marketingu i produkcji z From Software udzielił wywiadu podczas Taipei Game Show 2022, podczas którego pokazano kilka nowych scen z produkcji, a zarazem zdradzono nowe szczegóły dotyczących gry. Twórca potwierdził, że Elden Ring nie zaliczy już kolejnego opóźnienia i gracze mogą wyczekiwać na premierę.

Produkcja From Software otrzyma premierową aktualizację, jednak aktualnie deweloperzy nie prezentują szczegółów dotyczących zawartości. Studio nie zdecydowało się na opublikowanie wiadomości z oficjalnym „zakończeniem prac”, ale wersję „master” (czyli osiągnięciu złotego statusu) potwierdził Yasuhiro Kitao.

„Elden Ring miało pierwotnie ukazać się w styczniu tego roku, a już raz zostało przesunięte na luty. Ale proszę być spokojnym, tytuł będzie gotowy do sprzedaży 25 lutego. Wersja master została już złożona, a w tej chwili zespół pracuje nad łatką day one, aby upewnić się, że wszystko w grze jest tak jak trzeba”.

Przedstawiciel japońskiego studia postanowił jednocześnie potwierdzić ważny szczegół – Elden Ring zapewni główny wątek na około 30 godzin rozgrywki. Yasuhiro Kitao wspomniał, że jest to średni czas uzyskany podczas wewnętrznych testów, ale deweloperzy nie uwzględnili misji pobocznych.

Warto przypomnieć, że o czasie rozgrywki już wcześniej wypowiedział się Hidetaka Miyazaki, ale deweloper postanowił przed premierą przypomnieć tę wiadomość.

Tak prezentuje się średni czas ukończenia poprzednich tytułów From Software (za howlongtobeat):

  • Dark Souls – 42,5 godziny
  • Dark Souls 2 – 32 godziny
  • Dark Souls 3 – 44 godziny
  • Dark Souls Remastered – 29 godzin
  • Dark Souls 2 Scholar of the First Sin – 36 godzin
  • Bloodborne – 34 godziny
  • Sekiro: Shadows Die Twice – 29 godzin
Źródło: gematsu

Komentarze (83)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych