Gran Turismo 7 z adaptacyjnymi triggerami i dźwiękiem 3D. Nowy materiał potwierdza marcową premierę?

News
2372V
GT7
Mateusz Wróbel | 27.01, 15:14

Niedawno pojawiły się doniesienia o tym, że Gran Turismo 7 może zostać przeniesione. Sony mogło jednak zrezygnować ze specjalnych prezentacji ze wzgląd na premierę nadchodzącego Horizon Forbidden West, które znajduje się już w złocie.

Nowa reklama gry również może dać do zrozumienia, że premiera Gran Turismo na PlayStation 4 i PlayStation 5, zapowiedziana na 4 marca 2022 roku, jest niezagrożona. Na oficjalnym kanale PlayStation - na Twitterze - pojawił się materiał ukazujący dwie rzeczy, którymi ma wyróżniać się nadchodząca wyścigówka od Polyphony Digital. Mowa tutaj o adaptacyjnych triggerach, a także dźwięku 3D.

To pierwsze ma zwiększyć immersję, ponieważ pedał gazu i hamulca (odpowiednio przyciski R2 oraz L2) będą stawiać opór w zależności od obecnej sytuacji na torze. Można nawet domyślić się, że zablokowanie kół podczas hamowania przyczyni się do "wibrowania" lewego triggera, a stracenie przyczepności na starcie do deszczowego wyścigu wywoła pewne efekty na prawym triggerze. Z kolei druga funkcja pozwoli jeszcze lepiej wsłuchać się w ryk silników naszego wozu, a także tych należących do otaczających nas rywali.

 

Źródło: PlayStation

Komentarze (112)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych