Zach Ford nie żyje. Deweloperzy wspominają projektanta serii Borderlands

News
1027V
Zack Ford
Bartosz Dawidowski | 24.01, 13:43

Niestety napływają do nas smutne wieści. Okazuje się, że umarł Zach Ford, projektant gier, który pracował nad serią Broderlands i nad Battleborn oraz Aliens: Colonial Marines.

Zach Ford nie żyje. O śmierci dewelopera, który na koncie miał takie tytuły jak Borderlans 1 i 2 oraz Battleborn, poinformował prezes Gearbox, Randy Pitchford.

"Zach był pełnym pasji i utalentowanym twórcą gier, który włożył bardzo wiele do rozwoju Gearbox" - napisał Randy Pitchford na swoim Twitterze.

Prezes Gearbox Software zdradził, że wkład Zacha Forda w tworzenie serii Borderlands był tak duży, że na jego cześć nazwano klan Zafordów, grupę postaci z Borderlands 2. Po karierze w Gearbox, gdzie Zach Ford pracował m.in. nad projektami poziomów z Borderlands 1 i 2, deweloper zatrudnił się w studiu odpowiedzialnym za PUBG.

Kondolencję rodzinie Zacha Forda złożyli również inni deweloperzy, m.in. Kyle Pittman oraz Graeme Timmins z Gearbox, który podkreślił, że Ford zaprojektował większość misji pobocznych, map i podstawowych mechanizmów walki w pierwszej odsłonie Borderlands. Brenda Romero napisała, że Ford wyróżniał się ogromnym, jedynym w swoim rodzaju talentem.

"Od razu można było stwierdzić, że jemu się uda i udało się. To był człowiek z wyjątkowym talentem, jedyny w swoim rodzaju" - napisała Brenda Romero, autorka Empire of Sin.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2022-01-24-game-designer-zach-ford-dies

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper