Twórcy Watch Dogs Legion zakończyli rozwój gry. Ubisoft daje nadzieje na kolejną część

News
1016V
Watch Dogs Legion art
Wojciech Gruszczyk | 24.01, 07:35

Ubisoft nie zamierza dłużej rozwijać Watch Dogs Legion. Gra otrzyma jeszcze mniejsze łatki, jednak gracze nie mogą liczyć na kolejne duże rozszerzenia, które znacząco rozbudują produkcję i zapewnią fanom fabularne wydarzenia.

Watch Dogs Legion zadebiutowało tuż przed konsolami aktualnej generacji, ale deweloperzy zadbali o wsparcie dla PlayStation 5 i Xboksów Series X|S. Gra od premiery została znacząco rozbudowana, jednak deweloperzy chcą najwidoczniej skupić się na kolejnym projekcie.

Na witrynie pozycji pojawiła się wiadomość od deweloperów, którzy w pewien sposób podsumowują wsparcie i przypominają przygotowaną zawartość dla pojedynczego gracza oraz entuzjastów rozgrywki multiplayer.

„Od tego czasu powiększyliśmy świat Watch Dogs: Legion o masę nowej zawartości, zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i online. Wprowadziliśmy różne dodatkowe tryby rozgrywki – od ulubionej inwazji po tryb ruchu oporu – a także przeobraziliśmy Londyn w miasto po apokalipsie zombie w ramach Watch Dogs: Legionu umarłych”

Twórcy opracowali także szereg nowych postaci – jak wiadomo pierwszy raz zdecydowano się na bezpośrednie połączenie uniwersum Watch Dogs z IP Assassin's Creed. Ponadto, tytuł otrzymał duże, fabularne rozszerzenie, w którym pojawili się Aiden Pearce oraz Wrench.

Studio jednak nie zamierza dłużej rozwijać pozycji i choć nadal możemy liczyć na mniejsze nowości, to jednak Ubisoft oficjalnie zakończył rozwój gry.

„TU 5.6 była naszą ostatnią aktualizacją dla Watch Dogs: Legion. Wciąż możecie spodziewać się jednak nowych, jak i powracających nagród w trybie online. Aktualny zestaw z sezonu 4, Rebeliantów, zawierający 80 poziomów, będzie dostępny do 22 stycznia 2022, a zaraz potem rozpocznie się sezon 5, Paski. Po jego zakończeniu sezony 3-5 będą powracać cyklicznie do gry, zapewniając wam szansę na zdobycie nagród, które mogliście przegapić w przeszłości. Niektóre z nich to na przykład zmodyfikowana wersja kurtki Aidena Pierce'a oraz zestaw ubrań i maska Jacksona”.

Ubisoft aktualnie nie zdradza kolejnych szczegółów dotyczących tego IP, jednak możemy mieć nadzieję, że w przyszłości zobaczymy kolejną przygodę – w końcu marka cieszy się dużą popularnością.

„Nasza gra niezwykle się rozwinęła i zawiera masę zawartości do odkrycia, od ogromnego miasta niedalekiej przyszłości po pełen akcji tryb online. Nie moglibyśmy być bardziej dumni z tego, co stworzyliśmy, i bardzo mocno doceniamy wszystkich, którzy dołączyli do nas podczas tej londyńskiej podróży w ciągu całego roku. Mamy nadzieję, że zobaczymy jeszcze więcej waszych przygód w Legionie!

Do następnego, DedSecu”.

Źródło: ubisoft.com

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych