Randy Pitchford z nagrodą dla Najlepszego CEO. Tech Titans wyróżniło szefa Gearbox

News
711V
Randy Pitchford
Kajetan Węsierski | 23.01, 08:30

Randy Pitchord to osoba, której nie trzeba prawdopodobnie przedstawiać nikomu, kto choć trochę siedzi w branży gier wideo. Mówimy wszak o szefie studia Gearbox, które ma w swoim portfolio takie tytuły jak Borderlands, Aliens: Colonial Marines, czy choćby Duke Nukem Forever. Trudno nie kojarzyć tych marek, a co za tym idzie, trudno nie kojarzyć osoby, która stoi za ich kierowaniem.

Niestety sam Randy w ostatnim czasie nie może pochwalić się dobrą prasą. Dość powiedzieć, że był oskarżony o kradzież milionów dolarów czy posiadanie pornografii z nieletnimi. Mało? Wytoczono mu także sprawy o ukrywanie dokumentów czy napaść na swojego byłego dyrektora. I choć nie wiadomo, jak duże i jasne byłyby dowody w tej sprawie oraz ile ich napływa, trzeba pamiętać, że do czasu ogłoszenia wyroku, przysługuje mu prawo domniemania niewinności. Niemniej, chyba nie jest to osoba, którą należałoby stawiać jako punkt odniesienia dla młodszych pokoleń, lub wzór do naśladowania.

Mimo wszystko znajdują się firmy, które decydują się docenić jego działania. To miało miejsce niedawno, gdy teksańska firma Tech Titans w ramach programu "uczczenia firm i osób z północnego Teksasu, które zmieniają globalny przemysł technologiczny", postanowiła wręczyć mu nagrodę dla Najlepszego CEO. Cóż, usprawiedliwiać można to oczywiście małą liczbą podobnych studiów z bazą w Teksasie, ale są tam choćby Edge of Reality czy Devolver Digital. Co by jednak nie było, wybór spotkał się z dość dużą kontrowersją, a w Internecie już wybuchły burze na temat tego, iż z czystej przyzwoitości warto było postawić na kogoś innego.

Źródło: The Gamer

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper