Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2019 21:25
Randy Pitchford oskarżony o przejęcie 12 mln dolarów. Twórca Borderlands ma kłopoty
1393V

Randy Pitchford oskarżony o przejęcie 12 mln dolarów. Twórca Borderlands ma kłopoty

Szef Gearbox Software wkroczył w kolejną batalię sądową. Randy Pitchford oskarżył byłego radcę prawnego ze swojego studia, ale Wade Callender postanowił odpowiedzieć pozwem i oskarża ojca serii Borderlands o między innymi przejęcie 12 mln dolarów, które powinny trafić do deweloperów.

Randy Pitchford powinien lepiej dobierać sobie współpracowników? W ubiegłym roku informowaliśmy o problemach z byłym asystentem, który miał ukraść około 3 mln dolarów szefowi Gearbox Software, a teraz mężczyzna zamierza stoczyć kolejną batalię sądową.

Szefowi studia Gearbox i twórcy serii Borderlands asystent ukradł miliony dolarów

Randy Pitchford oskarżył głównego radcy prawnego Gearbox Software o naruszenie obowiązków wobec studia. Mężczyzna miał pożyczyć pieniądze od korporacji, na kredyt domu oraz czesne, jednak nie spłacił całego zadłużenia, a dodatkowo podobno chętnie korzystał z firmowej karty kredytowej,by przykładowo wyjechać na rodzinne wakacje, opłacić swoje członkostwo na strzelnicy, czy też kupić najróżniejsze akcesoria do broni. Gearbox Software uważa nawet, że prawnik zniszczył dowód umowy kredytu mieszkaniowego, którą zawarł ze studiem.

Wade Callender od 2010 do 2018 roku pracował w Gearbox Software, był podobno bliskim przyjacielem szefa, ale wszystko zmieniło się w przeciągu ostatnich dwóch lat. Teraz prawnik wytoczył sprawę Pitchfordowi, którego oskarżył między innymi o przejęcie 12 mln dolarów, które w 2016 roku studio miało otrzymać od Take-Two – gotówka to podobno zaliczka na poczet honorariów autorskich, które wylądowały na koncie Pitchforda, a powinny trafić do pracowników Gearbox Software. Callender nazwał tę sytuację „szczególnie tragicznym wyzyskiem”, ponieważ pieniądze znajdują się na prywatnym koncie, zamiast trafić do studia i finansować rozwój Borderlandsów.

Mało? Callender uważa, że Pitchford w 2014 roku zostawił dysk USB w restauracji w Dallas, który zawierał tajne dokumenty Gearbox Software oraz jego partnerów (2K Games, SEGA, Sony, Microsoft i inni). To jednak nie koniec – na nośniku podobno znalazła się również „osobista kolekcja pornografii z nieletnimi” od Randy'ego. Pitchford miał nawet organizować imprezy, na których mężczyźni obcowali z nieletnimi.

Gearbox Software odrzuca zarzuty twierdząc, że są bezpodstawne, a przestawił je niezadowolony i już były pracownik. Obie sprawy skończą się w sądach.

Źródło: https://kotaku.com/former-gearbox-lawyer-accuses-ceo-randy-pitchford-of-ta-1831679539

Tagi: Gearbox Software randy pitchford