Sony zaprzecza informacji o zwiększeniu produkcji PS4, by poradzić sobie z problemami z dostępnością PS5

News
1160V
PS4
Wojciech Gruszczyk | 21.01, 17:05

Sony oficjalnie zareagowało na doniesienia dotyczące zwiększenia produkcji PS4. Japończycy zaprzeczają informacji przedstawionej w zeszłym tygodniu przez redakcję Bloomberg. Firma twierdzi, że nie zmieniła planów.

Dziennikarze Bloomberga podzielili się ciekawą informacją – ich zdaniem Sony postanowiło przez cały 2022 rok kontynuować produkcję PS4, by za pomocą tańszej konsoli zrównoważyć problemy z dostępnością PS5.

Na wiadomość zareagowało Sony i rzecznik firmy w rozmowie z NLab potwierdził, że nic takiego nie miało miejsca – producent nigdy nie planował w zeszłym roku zakończyć tworzenia kolejnych sztuk PS4 i w rezultacie nie zdecydowano się na żadne zmiany. 

Firma w momencie wprowadzenia na rynek PS5 opracowała harmonogram, którego się trzyma i zamierza dalej wrzucać na rynek PlayStation 4, ale podobno nie ma to nic wspólnego z sytuacją PlayStation 5.

Sony podkreśliło, że sytuacja wyglądała identycznie w przypadku poprzednich generacji i tutaj nic tak naprawdę się nie zmieniło. Warto jednak pamiętać, że Japończycy już wcześniej zrezygnowali z modelu PS4 Pro, by móc teraz skupić się na trzech modelach: PS5, PS5 DE i PS4 (Slim).

Jedno jest w zasadzie pewne – w 2022 roku Sony chce wspierać kilka platform (PS5, PS4, PC) i gracze mogą liczyć na wiele ciekawych produkcji.

Źródło: PSU

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych