PS4 ma być produkowane przez cały 2022 rok. Sony nie rezygnuje z poprzedniej generacji

News
1854V
PS4 ma być produkowane przez cały 2022 rok. Sony nie rezygnuje z poprzedniej generacji
Iza Łęcka | 12.01, 07:01

PS5 znajduje się na rynku od ponad roku, jednakże Sony nie zamierza porzucać PS4. Przez cały 2022 rok będą przygotowywane kolejne egzemplarze konsoli poprzedniej generacji – to sposób na pewne zrównoważenie problemów z opracowaniem PlayStation 5.

Gracze wciąż czekają na pozycje, które konkretnie i w pełni wykorzystają potencjał PS5. Niektóre gry pojawiły się już w 2021 roku, jednak nie jest niespodzianką fakt, że wiele zespołów deweloperskich wciąż rozwija tytuły na dwie generacje.

Sytuacja może nie zmienić się przez cały 2022 rok. Jak wskazuje redakcja Bloomberg, Sony kontynuuje produkcję PlayStation 4. Nowe PlayStation rozgościło się na rynku już na dobre, lecz spore trudności w łańcuchach dostaw i brak swobodnego dostępu do PS5 sprawiają, że japońskie przedsiębiorstwo musi reagować.

Zaufane źródła dziennikarzy informują, że firma ma plan, by przez cały 2022 rok stworzyć około 1 mln sztuk PS4 i stale dostarczać do sklepów urządzenia, które korzystają z mniej zaawansowanych chipów i stanową pewną alternatywę dla PS5, będąc tańszą propozycją.

Warto zauważyć, że Japończycy nigdy oficjalnie nie ogłosili, kiedy zakończą proces tworzenia kolejnych zestawów starszego sprzętu, jednak zakładano rezygnację z konsoli pod koniec 2021 roku. Na zmianę strategii mogły bezpośrednio wpłynąć wydarzenia na świecie oraz problemy w dostawach nowej platformy.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-01-12/sony-tackles-playstation-5-shortage-by-making-more-ps4-consoles

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych