Iza Łęcka Iza Łęcka 05.01.2021 10:34
PlayStation 4 Pro
2118V

PS4 Pro z zakończoną produkcją. Sony oficjalnie potwierdza wcześniejsze doniesienia

Japończycy rzeczywiście planują ograniczyć produkcję PlayStation 4. W następnych miesiącach najwięcej uwagi zostanie poświęcone przygotowaniu kolejnych egzemplarzy PS5 oraz produkcji jednego modelu PS4 Slim.

Już wczoraj informowaliśmy naszą społeczność o wiadomości przekazywanej przez jednego z japońskich sklepów – zgodnie z decyzją producenta, niektóre modele PS4 miały zostać wycofane z produkcji. Okazuje się, że dystrybutor wyprzedził giganta branży przed oficjalnym ogłoszeniem.

Sony właśnie potwierdziło wiadomość: wszystkie wersje PlayStation 4, z wyjątkiem jednego rodzaju, nie będą dłużej produkowane. Rezygnacja dotyczy przygotowania modeli PlayStation 4 Pro.

Japoński producent nie będzie dłużej tworzył PS4 Pro (wszystkie modele) oraz większości PS4 Slim – jedynie podstawowy Jet Black 500GB będzie wciąż wyruszał z fabryk. Sony już wcześniej zrezygnowało z opracowania zwykłego PS4, ale co trzeba podkreślić, w przyszłości gracze nie będą mogli kupić nowych egzemplarzy konsoli z 1TB. Pozostaną jedynie pudełka, które obecnie znajdują się na stanach magazynowych sklepów. Zrezygnowano także z białych wersji PS4 Slim i PS4 Pro.

Sony mierzy się obecnie z wyzwaniem dostarczenia oczekiwanej liczby PS5, a zaniechanie tworzenia kolejnych sztuk PS4 Pro i PS4 Slim ma pomóc w przyspieszeniu produkcji sprzętu nowej generacji. Fabryki mają automatycznie przechodzić na przygotowanie najnowszego modelu PlayStation.

Źródło: https://game.watch.impress.co.jp/docs/news/1298409.html

Tagi: koniec produkcji playstation 4 playstation 4 pro PS4 ps4 pro Sony