EA jest kolejnym wydawcą, który może zostać przejęty. Analitycy przedstawiają sytuację

Plotka
4265V
Electronic Arts
Wojciech Gruszczyk | 20.01, 16:04

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft zostanie zakończone w następnych miesiącach, ale nie brakuje głosów, że to nie koniec wielkich ruchów w branży. Teraz podobno Electronic Arts ma zostać wchłonięte przez większą korporację, która zyska wiele zespołów oraz kilka bardzo mocnych IP.

W ostatnich dniach wszyscy mówią o transakcji Microsoftu, ale Activision Blizzard to podobno nie jedyna korporacja, która w najbliższych miesiącach zostanie przejęta. Dziennikarze Financial Times opierając się na własnych informacjach uważają, że następną firmą w kolejce do przejęcia jest Electronic Arts.

EA skupia się na sportowych grach oraz posiada kilka bardzo cennych IP, więc trudno przewidzieć, kto mógłby wyłożyć wielkie pieniądze na transakcję, jednak według analizy – w tym wypadku Apple, Amazon, Google lub Netflix mogą zdecydować się na zakup EA.

Wartość Electronic Arts wynosi 38 mld dolarów, ale zainteresowana firma musi przygotować znacznie większy budżet, by zdobyć pełny pakiet. Jest to pewnie kusząca wizja, jednak musimy pamiętać, że w kilku przypadkach EA korzysta z zewnętrznych licencji (FIFA, Star Wars), a niektóre z ostatnich projektów wewnętrznych zespołów EA nie odniosły oczekiwanych sukcesów (Battlefield 2042, Anthem).

Warto jednak przypomnieć, że EA w ostatnim czasie przejęło Codemasters i Glu Mobile.

Źródło: Pushsquare

Komentarze (170)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych