EA potwierdza gigantyczną transakcję. Firma kupiła Glu Mobile

News
924V
EA potwierdza gigantyczną transakcję. Firma kupiła Glu Mobile
Iza Łęcka | 09.02.2021, 12:10

Codemasters nie jest ostatnim zdobytym przez Electronic Arts zespołem w najbliższych miesiącach. Wydawca serii FIFA przejmie kolejne studio, przeznaczając jeszcze więcej środków na zakup. Nabycie Glu Mobile będzie jedną z największych transakcji w naszej branży.

Electronic Arts wykazuje się coraz większą inicjatywą w rozwijaniu dywizji gier mobilnych. W ostatnim czasie Amerykanie potwierdzili opracowanie kilku produkcji z serii FIFA na smartfony i tablety, natomiast obecnie poinformowali o kolejnym znaczącym ruchu, uzupełniającym ogólnie przyjętą strategię.

Po wstępnym zabezpieczeniu Codemasters, EA planuje za 2,1 mld dolarów wykupić Glu Mobile. Jest to bardzo popularne studio skupiające się na tworzeniu pozycji na urządzenia przenośne – deweloperzy opracowali między innymi: Diner Dash, Disney Sorceror’s Arena, WWE Universe, TapSports Baseball ‘20, Kim Kardashian Hollywood oraz Deer Hunter.

Dla wielu graczy przedstawiona lista może nie prezentować się zbyt zachęcająco, jednak w ciągu ostatniego roku, gry Glu Mobile zarobiły ponad 1,32 mld dolarów. Tytuły cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, z czego Electronic Arts chce skorzystać. Potwierdzono, że dzięki transakcji producent i wydawca zwiększy swoje możliwości w rozwoju mobilnych produkcji – firma stawia na pozycje sportowe, RPG, lifestyle'owe, casualowe oraz „mindcore”. Glu Mobile otrzyma szansę rozwijania IP od Electronic Arts, ale aktualnie nie potwierdzono prac nad konkretnymi markami.

Przejęcie amerykańskiej firmy przez EA będzie jedną z największych transakcji w branży gier. Warto przypomnieć, że Oculus VR został wykupiony przez Facebooka za 2 mld dolarów, a Zynga zdobyła Peak za 1,8 mld dolarów,

Źródło: https://www.ign.com/articles/ea-acquires-glu-mobile-2-billion

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper