Electronic Arts oficjalnie kupiło Codemasters. EA wita „Mistrzów Kodu”

Gry
2218V
Electronic Arts oficjalnie kupiło Codemasters. EA wita „Mistrzów Kodu”
Wojciech Gruszczyk | 18.02.2021, 13:38

Electronic Arts właśnie potwierdziło dołączenie do swojej rodziny Codemasters. Jest to niezwykle ciekawy ruch, który ma sprawić, że EA będzie mogło systematycznie wrzucać na rynek nowe wyścigi. Wydawca potwierdza zdobyte IP.

Walka o Codemasters nie trwała długo. Take-Two chciało kupić twórców wyścigów, ale EA przebiło ofertę, a wydawca Grand Theft Auto nie chciał kontynuować starań o doświadczone studio, więc mogliśmy mieć pewność, że pewnego dnia oficjalnie zostanie ogłoszone przejęcie całego studia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Teraz EA oficjalnie powitało Codemasters w swojej rodzinie:

Electronic Arts ogłosiło zakończenie przejęcia firmy Codemasters za około 1,2 mld dolarów. Wydawca serii FIFA zyskał tym samym doświadczone studia odpowiedzialne za gry wyścigowe, ale również takie marki jak:

  • Formula 1
  • DIRT
  • DiRT Rally
  • WRC
  • GRID
  • Project CARS

Teraz możemy mieć pewność, że Electronic Arts będzie wrzucać na rynek przynajmniej jedną grę wyścigową na rok. Firma właśnie z tego powodu zdecydowała się wydać ponad 1 mld dolarów na Codemasters, by zyskać twórców, nowe IP oraz właśnie móc systematycznie oferować graczom nowe tytuły.

Tak przejęcie studia podsumował Andrew Wilson, dyrektor generalny Electronic Arts:

„To początek nowej, ekscytującej ery dla gier i treści wyścigowych, w której łączymy utalentowane zespoły Electronic Arts i Codemasters. Fandom gier wyścigowych wciąż rośnie na całym świecie, a franczyzy z naszego połączonego portfolio pozwolą nam stworzyć nowe, innowacyjne doświadczenia i wprowadzić większą liczbę graczy w emocje związane z samochodami i sportami motorowymi.”

Dyrektor generalny Electronic Arts dodał, że teraz zespoły EA będą „globalną potęgą w wyścigowej rozrywce”, a gry trafią na wszystkie platformy.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper