Roger Żochowski Roger Żochowski 05.05.2014 12:36
Dania, stworzona w Minecrafcie przez rząd, zniszczona przez graczy!
10696V

Dania, stworzona w Minecrafcie przez rząd, zniszczona przez graczy!

Gdy czytam takie newsy czuję się jakbym był bohaterem "Misia". Jakiś czas temu rząd Danii postanowił odwzorować swój kraj w Minecrafcie i wyszło im to naprawdę nieźle. Gracze nie docenili jednak tej pracy - w ruch poszły dynamity, wjechały czołgi i zawisły amerykańskie flagi. 

O tym, jak dużo pracy włożono w odwzorowanie kraju może świadczyć fakt, że makieta stworzona została w skali 1:1, wliczając w to mniejsze i większe miasta, jeziora, góry, rzeki, doliny, sieci kolejowe itd. Całość można wprawdzie pobrać za darmo, ale trzeba mieć na dysku 1 TB wolnego miejsca, bo Danię zbudowano z ponad 4 bilionów bloków.

Duńska agencja rządowa wyłączyła możliwość używania dynamitu, żeby nikomu nie przyszło do głowy zniszczenie wirtualnej krainy. Zapomnieli jednak wyłączyć dynamitów ukrytych w przedmiotach. Gracze dość szybko to odkryli, podłożyli ładunki wybuchowe w kilku dużych duńskich miastach, najechali je zbudowanymi na tę okazję amerykańskimi czołgami i na szczycie ruin zaczęli zawieszać amerykańskie flagi. 

Rzecznik duńskiej agencji, Chris Hammeken, zachował jednak pokerową twarz oświadczając: "Uważamy, że jest to w naturze Minecrafta - pewne elementy są burzone i na ich miejsce powstają nowe." Dodał, że nie ma planów ponownego uruchomienia Danii w Minecraft, ale od czasu do czasu niewielkie obszary będą odnawiane. Ciężko zachować powagę sytuacji, więc tym razem pozostawię news bez subiektywnego komentarza :) 

 

Tagi: dania Minecraft notch

Nie przegap