Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.04.2014 18:28
Half-Life 2 na silniku Unreal Engine 3? Można!
2069V

Half-Life 2 na silniku Unreal Engine 3? Można!

Mamy tutaj sympatyków Gordona z serii Half-Life? To pewnie głupie pytanie, bo jestem pewien, że większość z Was ciągle wierzy, że gdzieś tam w studiu Valve setka projektantów przygotowuje trzecią odsłonę tej wyśmienitej przygody...  A co w takim razie powiecie na sytuację, że pierwsza lokacja z Half-Life 2 została niemal w całości przeniesiony na silnik Unreal Engine 3? 

Jak informuje encyklopedia Half-Life 2 debiutował niemal 10 lat temu (PC) – 16 listopada 2004 roku i od tego czasu nadal znajdują się sympatycy, którzy z chęcią zapoznają się ponownie z tą przygodą. Pewnie z tego powodu Jeannot van Berlo postanowił przenieść początkową lokację na zdecydowanie mocniejszy i jednocześnie nowszy silnik. Efekt prezentuje się wyśmienicie.  

Jak podaje sam autor pozostało jeszcze wiele elementów do wykonania – między innymi wnętrza pociągów, kilka mniejszych modeli (monitory, rekwizyty). Jednak w trakcie prac nad tym projektem studio Epic opublikowało nową wersję Unreal Engine, więc Holender zastanawia się nad przeniesieniem prac właśnie na UE 4.

Co sądzicie o tej pracy? W galerii znajdziecie zdjęcia w większej rozdzielczości. 

Tagi: Half-Life 2 unreal engine 3 valve