Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2014 20:51
Nintendo Express: banany, sklepik, Metroid, gadżety, liczby, błędy, itd.
4051V

Nintendo Express: banany, sklepik, Metroid, gadżety, liczby, błędy, itd.

Mamy czwartek, więc zapraszamy Was na kolejny odcinek Nintendo Expressa! W tym tygodniu zaczynamy od aktualizacji eShopu, później mówimy o Metroid Prime, problemy Wii U, dużej ilości bananów, o sukcesie Animal Crossing: New Leaf i wiele, wiele więcej! Dlatego wsiadajcie w nasz express i rozkoszujcie się ciekawymi informacjami.

Aktualizacja eShopu

Lubicie szachy? Jeśli tak to możecie wypróbować najnowszą propozycję, która trafia na dużą i małą konsolę Nintendo. Posiadacze handhelda mogą również skorzystać z kilku ciekawych obniżek.  
 
Wii U eShop
 
Nowości
- Pure Chess - €5.99
 
Virtual Console
- Castlevania - €4,99
 
Obniżki cen
- Nano Assault Neo - €7,49 do 10 kwietnia (stara cena €9,99)
 
3DS eShop
 
Nowości
- Pure Chess - €5,99
 
Virtual Console
- Devil World - €4,99
 
Obniżki cen
- Nano Assault EX - €7,49 do 10 kwietnia (stara cena €9,99)
- Art of Balance TOUCH! - €5,20 do 10 kwietnia (stara cena €6,99)
- Jett Rocket II: The Wrath of Taikai - €6,70 do 10 kwietnia (stara cena €8,99)
- Mutant Mudds - €5,99 do 3 kwietnia (stara cena €8,99)
- Angry Bunnies - €4,85 do 17 kwietnia (stara cena €6,49)
- Fishdom H2O: Hidden Odyssey - €3,74 do 17 kwietnia (stara cena €4,99)
- My Exotic Farm - €6,99 na zawsze (stara cena €24,99)
 
 

Koji Igarashi zajmie się nową odsłoną Metroid Prime?

Były producent serii Castlevania – Koji Igarashi – który niedawno opuścił Konami i postanowił stworzyć własne studio, został zapytany podczas GDC o jego możliwe zainteresowanie serią Metroid. W odpowiedzi redaktorzy IGN dowiedzieli się, że Igarashi byłby zainteresowany taką pracą, ale oczywiście propozycja musi pojawić się od samego Nintendo.  

Więcej o opuszczeniu Konami przez Igarashiego znajdziecie tutaj

 

Wii U popełnia błędy Virtual Boy-a?

Popularny kanał na YouTube – The Game Theorists – porównał najnowszą konsolę Nintendo z Virtual Boy-em. Przedstawiciele TGT twierdzą, że Nintendo popełniło identyczne błędy w przypadku obu konsol. W trakcie materiału pojawiają się nawet zarzuć, że gdyby Nintendo pamiętało o swojej historii, to firma nie miałaby kłopotów finansowych. 

 

Nigdy nie lekceważ Nintendo - Peter Molyneux 

Podczas GDC 2014 redaktorzy IGN poprosili twórcę Fable o zabranie głos w sprawie japońskiej firmy. Molyneux powiedział, że Nintendo wykonało świetną robotę znajdując miliony nowych graczy, którzy pokochali Wii, jednak w przypadku Wii U idą odrobinę inną (złą) drogą. Jednak według Petera w Nintendo pracują mądrzy ludzie, których nie można lekceważy.

Pełną wypowiedź znajdziecie tutaj: 

 

Nintendo przekazuje tysiące bananów do banku żywności!

Kanadyjski oddział Nintendo postanowił przekazać w sumie 4835 bananów, które zostały zamrożone w ramach konkursu Banana Mania. Wszystkie owoce trafiły do lodu, a całość była niezwykle przemyślaną i ciekawą formą promocji Donkey Kong Country: Tropical Freeze. Po zakończeniu konkursu banany zostały przekazane do banku żywności w Vancouver.

 

Ponad 7 milionów sprzedanych egzemplarzy Animal Crossing: New Leaf!

Twórca serii Animal Crossing – Katsuya Eguchi – ogłosił na GDC 2014, że jego najnowsze dzieło od dnia premiery trafiło do 7,38 milionów graczy na całym świecie! Ciekawostką na pewno jest fakt, że zespół odpowiedzialny za ten tytuł został podzielony na część damską i męską.

 

Nowe screeny z One Piece: Unlimited World Red

Gra trafiła już do posiadaczy 3DS-ów, a niedługo następni sympatycy serii będą mogli zapoznać się z tą interesującą produkcją. Jak wiadomo tytuł pierwotnie był japońskim exclusivem, jednak w najbliższym czasie trafi także na Wii U, PlayStation 3 i PS Vita. W galerii znajdziecie 14 nowych zdjęć, które przedstawiają bohaterów, wrogów i odrobinę akcji.  

 

Specjalne akcesoria z okazji premiery Mario Kart 8

Japońscy fani Mariana będą mogli nabyć wyjątkowe akcesoria – kierownicę i nakładki na GamePady – który zostaną ozdobione grafikami z nadchodzących wyścigów. Zabawki pojawią się na rynku w dniu premiery gry. Wszystkie gadżety możecie zobaczyć w naszej galerii.  

 

Dwa nowe zwiastuny Persona Q: Shadow of the Labyrinth

Do premiery najnowszej Persony pozostało już niewiele czasu, więc twórcy przedstawiają nam kolejne postacie. Na poniższych materiałach możecie zobaczyć Kena i Naoto. 

 
 
Przedstawiciele ze Square Enix chcą nam przybliżyć kolejną muzyczną grę z uniwersum Final Fantasy, więc opublikowali w Sieci pierwszy filmik mający nam wyjaśnić wszystkie zagadnienia produkcji. 
 

Tagi: