Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.03.2014 08:15
Już niedługo wcielimy się w dyktatora na X360 i PS4 - mamy świeże screeny!
2299V

Już niedługo wcielimy się w dyktatora na X360 i PS4 - mamy świeże screeny!

Pierwotnie Tropico 5 miało pojawić się tylko na Xboksa 360. Kalypso Media i Haemimont Games zmądrzało jednak - gra wyląduje również na PlayStation 4. I to już za kilka miesięcy!

W Tropico 5 pokierujemy losami wyspy w kilku okresach historycznych. Zaczniemy pod koniec XIX wieku, przed wybuchem I Wojny Światowej, a skończymy na XXI wieku. Deweloperzy zapewniają, że w grze znajdzie się rozbudowany system technologii. Będziemy mogli rozwijać nasze państewko przez kolejne naukowe wynalazki, zapewniające dostęp do świeżych budynków. Zarządzać będziemy również flotą handlową, a także podejmiemy się eksploracji własnej wyspy i okolicznych skrawków lądu w archipelagu. Czterech graczy będzie mogło wspólnie bawić się na jednej mapie. W multiplayerze można ze sobą kooperować albo przeciwnie - wypowiedzieć wojnę.

Projektant gry ujawnił ostatnio, że zaliczenie 15 misji w grze zajmie nam około 15-20 godzin.

Autorzy podkreślają, że wersja na PS4 dostanie kompletnie inną grafikę niż na X360. Deweloperzy wykorzystują w tym celu inny silnik graficzny, więc o zwykłe podciąganie rozdzielczości tekstur nie musimy się obawiać.

Tytuł trafi do sprzedaży na samym początku lata. Kilka nowych screenów znajdziecie w galerii.

Tagi: haemimont studios tropico tropico 5