PSP prześcignęło DS-a w Japonii

Gry
1046V
PSP prześcignęło DS-a w Japonii
Bartosz Dawidowski | 04.09.2010, 00:06

Doszło do sytuacji, która łamie znany dobrze podział rynku hardware'owego w Japonii. Wszyscy wiemy, że DS jest królem sprzedaży w Kraju Kwitnącej Wiśni. Co miesiąc powtarza się ten scenariusz. Sierpień przyniósł jednak zaskoczenie...

Doszło do sytuacji, która łamie znany dobrze podział rynku hardware'owego w Japonii. Wszyscy wiemy, że DS jest królem sprzedaży w Kraju Kwitnącej Wiśni. Co miesiąc powtarza się ten scenariusz. Sierpień przyniósł jednak zaskoczenie...xxxxx


Sprzedaż handhelda Sony w ostatnim tygodniu sierpnia podwoiła się, w stosunku do poprzednich tygodni. Wszystko za sprawą capcomowego Monster Hunter Diary: Poka Poka Ailu, które sprzedawane jest również w pakiecie z konsolką PSP. W efekcie handheld SCE stał się królem sprzedaży konsolowego hardware'u w Japonii. PSP znalazło aż 56 tysięcy nabywców. Tak właśnie działa magia tytułu Monster Hunter.

DS zostało zdetronizowane - platforma spadła na drugie miejsce w rankingu sprzedaży z 40 tysiącami opchniętych egzemplarzy. Na trzecim miejscu uplasowało się PS3 z 25 tys. sprzedanych konsol.

Sprzedaż hardware'u w ostatnim tygodniu sierpnia (rynek japoński):

1. PSP - 56 tys.
2. DS (wszystkie modele) - 40 tys.
3. PS3 - 25 tys.
4. Wii - 16 tys.
6. Xbox 360 - 2,6 tys.
7 . PS2 - 1,3 tys.

Zastanawiacie się jak poszło w tym okresie PSPgo? Sprzedaż była - co nie będzie żadnym zaskoczeniem - żałosna. W całej Japonii sprzedało się zaledwie 836. sztuk tego hardware'u. Kiszka sezonu. Dla porównania PS2 znalazło 1,3 tys. nabywców.


 

Źródło: własne

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper