L.A. Noire opóźnione, RDR ogromnym sukcesem

Gry
862V
L.A. Noire opóźnione, RDR ogromnym sukcesem
Bartosz Dawidowski | 03.09.2010, 23:31

Pamiętacie wypowiedź analityka rynku gier, który twierdził, że L.A. Noire nie pojawi się w 2010 roku? Wreszcie Take-Two zdecydowało wypowiedzieć się oficjalnie na ten temat. Firma udostępniła też swoje wyniki finansowe.

Pamiętacie wypowiedź analityka rynku gier, który twierdził, że L.A. Noire nie pojawi się w 2010 roku? Wreszcie Take-Two zdecydowało wypowiedzieć się oficjalnie na ten temat. Firma udostępniła też swoje wyniki finansowe.xxxxx


Niestety potwierdzają się plotki - L.A. Noire na pewno nie zobaczymy w bieżącym roku. Gry możemy oczekiwać najwcześniej w połowie 2011 r. Team Bondi ma jakieś poważne problemy z dewelopingiem tego kryminału - gra jest tworzona od sześciu lat i zaliczyła już wcześniej dwie obsuwy.

Czego dowiadujemy się z najnowszego raportu finansowego Take-Two? Firma cieszy się dużymi zyskami, głównie za sprawą Red Dead Redemption, które sprzedało się na całym świecie (we wszystkich wersjach) w oszałamiającej ilości 6,9 miliona egzemplarzy.

Take-Two zaczęło wreszcie zarabiać. Firma uzyskała przychód netto 12,4 milionów dolarów. W tym samym okresie w 2009 wydawca notował poważne straty (58 milionów dolarów). To pokazuje, ile pieniędzy może zapewnić wydawcy jeden zdolny zespół deweloperski - nawet w problematycznych warunkach gospodarczych.


 

Źródło: własne

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper