Unreal Engine na iPhonie zniszczy konkurencję

Gry
1066V
Unreal Engine na iPhonie zniszczy konkurencję
Bartosz Dawidowski | 03.09.2010, 03:18

Na pewno pamiętacie film z prezentacji Rage, w wersji na iPhone'a. Nowy silnik graficzny id Tech wyczynia prawdziwe cuda z platformą Apple. Epic chce się koniecznie przyłączyć do tego graficznego szaleństwa.

Na pewno pamiętacie film z prezentacji Rage, w wersji na iPhone'a. Nowy silnik graficzny id Tech wyczynia prawdziwe cuda z platformą Apple. Epic chce się koniecznie przyłączyć do tego graficznego szaleństwa.xxxxx
 


Iphone robi się coraz atrakcyjniejszą platformą dla graczy. Epic zapowiedziało, że będzie stale wspierać hardware Apple poprzez Unreal Engine. Deweloper skończył już pracę nad swoją wersją silnika graficznego, przeznaczonego specjalnie dla iPhone'a. Efekty są ponoć spektakularne i to nie tylko na poziomie wizualnym. Wszystkie efekty z Unreal Engine, znane z current genów, odnajdziemy również na platformie Apple - w uproszczonej formie (dotyczy to m.in. fizyki wirtualnego środowiska).

Mike Capps zdradził, że Epic ma wielkie plany w związku z „kieszonkową” wersją Unreal Engine. Przede wszystkim dotyczą one sprzedaży licencji na wykorzystanie tego silnika. Deweloper zapewnił, że już niedługo powinniśmy zobaczyć pierwsze olśniewające przykłady użycia nowej technologii w grach. Dotychczas dostępne było tylko darmowe demo techniczne na App Store (dla właścicieli iPhone 4 i 3GS).

Ten pojedynek może być naprawdę ciekawy - już niedługo zobaczymy, komu uda się wykrzesać więcej potencjału z iPhone'a. Czy będzie to id Software ze swoim silnikiem id Tech czy też Epic z Unreal Engine?

Poniżej krótka prezentacja dema technicznego Epic Citadel.

 

 


 

Źródło: własne

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper