Czy seria Call od Duty wróci do tematyki II W.Ś.?

Gry
849V
Czy seria Call od Duty wróci do tematyki II W.Ś.?
Bartosz Dawidowski | 29.08.2010, 02:10

Liczycie, że seria Call of Duty wróci po Black Ops do tematyki II Wojny Światowej? Czy dostaniemy kiedyś następcę Call of Duty: World at War?

Liczycie, że seria Call of Duty wróci po Black Ops do tematyki II Wojny Światowej? Czy dostaniemy kiedyś następcę Call of Duty: World at War?xxxxxGracze, którym nie znudził się klimat II Wojny Światowej w shooterach będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Przynajmniej jeśli chodzi o Treyarch. Deweloper Josh Olin został ostatnio zapytany jak szybko zobaczymy powrót tematu historycznego. Oto jaka padła odpowiedź:

"Nie sądzę, że kiedykolwiek moglibyśmy wrócić do tego tematu, ponieważ zrobiliśmy już bardzo wiele w klimatach II W.Ś. Nie twierdzę, że ten podgatunek się skończył. Byłoby natomiast bardzo ważne, jeśli ewentualnie powstałaby jakaś gra osadzona w realiach II W.Ś., by była zupełnie świeża i pełna innowacji".

Wygląda na to, że seria Call od Duty na dobre zadomowiła się we współczesności. I to chyba dobrze, bo był czas, że temat Wojny Światowej był bardzo mocno eksploatowany. Co za dużo to niezdrowo, prawda? Dziwi jednak trochę fakt, że deweloperzy w ogóle nie sięgają po tematykę I Wojny Światowej. Chemistry próbowało sił z To End All Wars na X360 i PS3, ale gra została skreślona z listy wydawniczej. Wielka Wojna 1914-1918 r. była oczywiście w ogromnej mierze statyczna i okopowa, ale miała też dynamiczniejsze fazy, gdzie wykazywali się żołnierze piechoty. Jak myślicie, dałoby się na bazie tego okresu ukręcić dobrego shootera?


 

Źródło: własne

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper