Nowa gra Tima Schafera - pierwszy trailer

Gry
1023V
Nowa gra Tima Schafera - pierwszy trailer
Bartosz Dawidowski | 20.08.2010, 22:31

Każdy z Was zna Tima Schafera. Może nie wszyscy kojarzą go z nazwiska, ale już takie tytuły jak Grim Fandango, Psychonauts i Brütal Legend są rozpoznawalne dla wszystkich. Podczas gamescomu pokazano nową grę tego game-designera!

Każdy z Was zna Tima Schafera. Może nie wszyscy kojarzą go z nazwiska, ale już takie tytuły jak Grim Fandango, Psychonauts i Brütal Legend są rozpoznawalne dla wszystkich. Podczas gamescomu pokazano nową grę tego game-designera!xxxxx


Chodzi o Costume Quest - grę łączącą wątki z RPG-a i przygodówki w jedną, jajcarską całość. Pod względem stylistyki wizualnej przypomina mi to Grim Fandango na sterydach (z podkręconymi kolorami). Miłośnicy przygodówek wiedzą, że GF to jedno z największych arcydzieł gatunku point'n'click. Bieganie po miasteczku podczas Hallooween, zbieranie fantów i informacji, rozwiązywanie łamigłówek – to będzie na pewno mocna strona Costume Quest. Drugie oblicze nowego tytułu Shafera to gra RPG - wygląda na to, że te dzieciaki transformują się poprzez swoje kostiumy we wspaniałych wojowników (aluzje do anime w stylu "Generała Dajmosa"). Szykują się walki turowe, jak w Dragon Quest?

Jawi się to wszystko bardzo dziecinnie (tematyka, styl graficzny), ale jestem przekonany, że to będzie tytuł przy którym najlepiej będą się bawić stare konie. W końcu Tim Schafer jeszcze nigdy nie zawiódł.
 

Costume Quest pojawi się dystrybucji cyfrowej (PSN, XBL) na jesieni 2010 r.

 

Źródło: własne

Czy odpalając romy starych gier piracimy?

TAK
350%
NIE
350%
To zależy od tytułu
350%
Ni cholery nie wiem
350%
Pokaż wyniki Głosów: 350

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper