Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.07.2013 11:10
TGS 2013: Microsoft tym razem zawalczy o japońskich graczy
622V

TGS 2013: Microsoft tym razem zawalczy o japońskich graczy

W zeszłym roku mogło się wydawać, że Microsoft odpuściło walkę o portfele japońskich graczy. Pomimo długich starań rezultaty sprzedaży były cały czas mizerne. W związku z tym giganta z Redmond zabrakło na Tokyo Game Show 2012. Jak będzie w tym roku?

Microsoft planuje wrócić na targi Tokyo Game Show, po swojej absencji w 2012 roku. Computer Entertainment Supplier's Association opublikowało listę firm, które będą wystawiać swoje produkcje podczas tej ważnej imprezy. Na liście, obok SCE, znajdujemy Microsoft Japan.

Targi TGS 2013 będą dobrą okazją dla Microsoftu, by ujawnić japońskim graczom swoje plany co do premiery Xbox One. Przypomnijmy, że next-genowa platforma MS nie posiada jeszcze konkretnej daty premiery w kraju samurajów. Wcześniej potwierdzono tylko chęć wydania sprzętu na japońskim rynku.

PS3 oraz Wii sprzedawały się przez ostatnie lata znacznie lepiej od X360. Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce z Xboksem. Japońscy konkurenci dominowały na rodzimym rynku. Ale ponoć do trzech razy sztuka. Być może tym razem gigantowi z Redmond uda się podbić serca Japończyków?

Targi TGS 2013 odbywać się będą w dniach 19-22 września.

Tagi: Microsoft Microsoft Game Studios tokyo game show 2013 Xbox One