Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.05.2013 09:11
Kontroler Xbox One wytrzyma 10 lat katowania?
3040V

Kontroler Xbox One wytrzyma 10 lat katowania?

Każdy gracz wie, że jakość joypadów jest jednym z kluczowych elementów sukcesu nowej platformy. Xbox One nie powinien zawieść pod tym względem - wg pierwszych doniesień dziennikarzy nowy kontroler jest lepszy, niż starsza konstrukcja.

Redaktorzy serwisu CVG mieli już okazję przetestować nowego pada osobiście i byli pod dużym wrażeniem. Poprawiono przede wszystkim zachowanie "krzyżaka", który jest teraz znacznie dokładniejszy i działa z "satysfakcjonującymi kliknięciami". Gałki analogowe mają teraz mniejszy zakres skoku jałowego, co też jest dużym plusem.

Najważniejsza modyfikacja dotyczy jednak funkcji wibracji. Microsoft wsadziło do środka pada więcej silniczków trzęsących kontrolerem. Efekt jest bardzo pozytywny - dziennikarze twierdzą, że poprzez wibracje można nawet szacować z której strony jesteśmy ostrzeliwani w shooterach.

Microsoft stawia również na niezawodność nowego kontrolera. Przy tworzeniu tej konstrukcji prowadzono testy, w których stwierdzono, że sprzęt powinien przetrwać 10 lat użytkowania. Każdy przycisk joypada wytrzymuje ok. 3 miliony wciśnięć. Konstrukcja ma być też odporna na zrzucanie na podłogę z małych wysokości. Miejmy nadzieję, że z taką samą uwagą gigant z Redmond podchodzi tym razem do tematu niezawodności samej konsoli.

Tagi: kontroler Microsoft xbox one