Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 29.05.2013 11:49
Xbox One rozwinie swoje skrzydła w chmurze
1765V

Xbox One rozwinie swoje skrzydła w chmurze

Wimy już o tym, że nowy sprzęt Microsoftu wspierał będzie rozwiązania typu cloud, używając ich nawet jako elementu mającego wspierać go w trakcie przeliczania next-genowych gier. Jeff Henshaw, menadżer oddziału zajmującego się nowymi rozwiązaniami w sferze marki Xbox podał, iż dzięki chmurze deweloperom przybędzie mocy odpowiadającej trzem dodatkowym konsolom.

Henshaw w trakcie rozmowy z Official Xbox Magazine stwierdził, iż chmura pozwoli twórcom tworzyć ogromne i spójne światy:

Oddamy deweloperom do dyspozycji ekwiwalent trzech Xboksów One w chmurze dla każdego fizycznego egzemplarza konsoli. Robimy, to by twórcy mieli świadomość, iż w każdym momencie mają do dyspozycji mniej więcej trzy razy tyle zasobów, mogąc dzięki temu budować większe, bardziej spójne i atrakcyjne dla graczy światy.

Co więcej, przedstawiciel australijskiego oddziału Xbox, Adam Pollington, powiedział, iż moc Xboksa One sprzężonego z chmurą aż czterdziestokrotnie przekracza możliwości leciwej już 360-ki:

Xbox One jest dziesięciokrotnie potężniejszy od Xboksa 360, będąc czterdziestokrotnie wydajniejszym od niego w kwestii mocy obliczeniowej używając technologii cloud. Jeżeli spojrzycie na chmurę jako coś, co bez wątpienia będzie się z czasem rozwijało, to możliwości Xboksa One wydają się nieograniczone.


Brzmi jak totalne science-fiction, choć z drugiej strony, kto z nas przypuszczał w latach 90., że w kieszeniach nosili będziemy urządzenia swoimi możliwościami kilkudziesięciokrotnie przebijające ówczesne pecety?

Tagi: cloud computing Microsoft next-gen xbox one