Roger Żochowski Roger Żochowski 22.05.2013 10:54
Przecieki na temat ceny next-genów. Xbox One droższy
2030V

Przecieki na temat ceny next-genów. Xbox One droższy

Burza informacyjna po zapowiedzi nowej konsoli Microsoftu ma się całkiem nieźle. Dwa niezależne źródła wywołały fale spekulacji na temat cen next-genów. Na ten moment drożej wypada Xbox One.

Przed szereg najpierw wyskoczyło Sony. Na oficjalnej, indyjskiej stronie firmy pojawiła się informacja mówiąca o tym, że za PS4 z 250 gigowym dyskiem trzeba będzie zapłacić 399 euro, czyli w przeliczeniu na nasza walutę około 1600 złotych (oczywiście w przybliżeniu, bo wiadomo, że cena ta zawsze jest u nas niestety wyższa). Informacja została bardzo szybka zdjęta z witryny, jednak nie trzeba chyba nikomu przypominać, że w Internecie nic nie ginie.

Zastanawiający jest fakt, że do tej pory Sony zapewniało, iż PS4 będzie wyposażone w 500 gigowy dysk, więc być może japoński gigant szykuje kilka wersji swojego next-gena. Z kolei już po konferencji Microsoftu znany brytyjski sklep Zavvi poinformował swoich klientów, że za Xbox One trzeba będzie zapłacić 400 funtów, co po suchym przeliczeniu daje nam 2 tysiące złotych.

Oczywiście doniesienia te należy póki co traktować z dystansem, gdyż nie są to oficjalne informacje podane do publicznej wiadomości. Na te poczekamy zapewne do E3.

Tagi: cena playstation 4 xbox one