Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 30.01.2013 15:03
Nintendo obniża prognozę sprzedaży Wii U
754V

Nintendo obniża prognozę sprzedaży Wii U

Nintendo opublikowało dziś wyniki za dziewięć miesięcy bieżącego roku fiskalnego, z których wynika, że firma jest nad kreską, ale jej konsole nie osiągną zamierzonych sprzedażowych celów.

xxxxx

Ze sprawozdania dowiedzieliśmy się, że do końca grudnia, czyli do końca trzeciego kwartału roku fiskalnego, rozeszło się nieco ponad 3 miliony Wii U. Nintendo zrewidowało w związku z tym prognozy, które mówią teraz o 4 milionach konsol, jakie firma ma zamiar sprzedać do końca marca (zamiast wcześniejszych 5,5 mln). 

 

Podobnie rzecz miała się na polu gier - z 24 mln szacunki obniżono do 16 mln. Najlepiej sprzedające się dotychczas tytuły to Nintendo Land (2,24 mln) i New Super Mario Bros. U (2,04 mln). 

 

Lepiej wypadł 3DS. Sprzedaż w tym roku była wyższa niż w poprzednim, jednak także i w tym przypadku Nintendo uznało swoje wcześniejsze przewidywania za zbyt optymistyczne (obecnie celuje w 15 mln, a planowało 17,5).

 

Jeśli chodzi o starsze sprzęty (NDS i Wii), ich sprzedaż była słabsza niż w roku ubiegłym, co akurat nie dziwi. Summa summarum Nintendo zarobiło od kwietnia 14,5 miliarda yenów, czyli w przeliczeniu jakieś 159 mln dolarów. Straty operacyjne wyniosły 5,8 mld yenów.

 

Sprawozdanie jest do przejrzenia pod tym linkiem (.pdf).

 

Tagi: 3ds DS Nintendo wii wii u