Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 29.01.2013 17:40
Xbox 360 w Wielkiej Brytanii dogania Wii
704V

Xbox 360 w Wielkiej Brytanii dogania Wii

Zwycięzcę obecnej generacji konsol poznaliśmy praktycznie w przedbiegach - analitycy Nintendo przewidzieli, jak wielką rolę odegrają gracze niedzielni, stąd pierwsze miejsce na świecie przypadło Wii. Okazuje się jednak, że w związku ze słabszą formą stacjonarki Big N w ostatnich kilkunastu miesiącach, a także za sprawą premiery Wii U, najlepiej sprzedającą się w Wielkiej Brytanii konsolą z trójki Wii - X360 - PS3 najprawdopodobniej będzie zabawka Microsoftu.

xxxxx

 

Serwis CVG, powołując się na dane, jakie udostępniło GFK Chart-Track, podał do wiadomości, że w 2012 roku Xbox 360 sprzedawał się w stosunku ponad 4:1 na niekorzyść Wii, w związku z czym pod koniec grudnia amerykańska konsola przegrywała z maszynką japońskiej firmy o zaledwie 200 tys. sprzedanych egzemplarzy. W tym samym czasie Nintendo poinformowało, że na terenie UK rozeszło się ponad 8 mln pudełek z Wii.

 

Do tej pory najpopularniejszymi platformami do gier w Wielkiej Brytanii pozostają DS oraz PlayStation 2. Trzecie miejsce okupuje Wii, jednak wygląda na to, że z podium zepchnie je druga konsola giganta z Redmond. Popularność Kinecta oraz najwyższej jakości tytuły ekskluzywne pod koniec żywota X360 zrobiły swoje.

Tagi: 2012 sprzedaż wielka brytania wii xbox 360