Jakub Wojtkowiak Jakub Wojtkowiak 10.09.2012 21:02
Nie ma czasu na inne platformy
641V

Nie ma czasu na inne platformy

Doom 3: BFG Edition pojawi się na Xbox 360, PS3 oraz PC już w październiku. Dla wszystkich którzy uwielbiają lub po prostu lubią tę serię szykuje się solidna pozycja. A co jeśli ktoś by chciał zagrać w edycję BFG na innej platformie? Niestety, na to nie ma czasu.

xxxxx

 

John Carmack w rozmowie z serwisem Go Nintendo otwarcie przyznał że bardzo by chciał aby jego gra pojawiła się na tak wielu platformach jak to możliwe - lecz niestety - czas nie jest po jego stronie. Wii U, Vita, Android lub iOS. Każdy z tych systemów niesie z sobą różne możliwości które studio by mogło wykorzystać - napięty harmonogram tworzenia Doom 3 BFG (oraz, jak można się domyślić, zaangażowanie Carmacka w projekt Oculus Rift) nie pozwala na planowanie rozwoju w kierunku innych platform. 

 

A szkoda, jestem ciekaw co współwłaściciel ID Software mógłby wymyślić wprowadzając swoje pozycje na Wii U lub PS Vitę, nie wspominając już o urządzeniach z iOS i Androidem. Chociaż może zbyt optymistycznie zakładam że w przypadku publikacji na te dwa ostatnie systemy powstało by coś bardziej ambitnego niż kolejna wariacja Angry Birds czy Fruit Ninja.

Tagi: