Xbox One nie jest już od dawna produkowany. Microsoft po cichu postawił wszystko na Xboksy Series X|S

News
1576V
Xbox One nie jest już od dawna produkowany. Microsoft po cichu postawił wszystko na Xboksy Series X|S
Wojciech Gruszczyk | 13.01, 14:00

Microsoft już w 2020 roku porzucił produkcję Xboksów One skupiając się wyłącznie na Xboksach Series X|S. Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że w 2022 roku Sony ma nadal wrzucać na rynek nowe sztuki PS4. Sytuacja pokazuje zupełnie inne podejście producentów do poprzedniej generacji.

Wczoraj informowaliśmy o ciekawej sytuacji z PlayStation 4, ponieważ Bloomberg otrzymał wiadomość dotyczącą kontynuowania produkcji konsoli poprzedniej generacji przez Sony. Firma chce przez cały 2022 rok wrzucać na rynek nowe egzemplarze konsoli. Jak się okazuje – PS4 już brakuje w sklepach.

Okazuje się, że zupełnie inne podejście do tematu prezentuje Microsoft. Tom Warren z The Verge skontaktował się z amerykańską korporacją i Cindy Walker, starsza dyrektor marketingu produktów konsoli Xbox, potwierdziła, że Xboksy One nie są produkowane od końcówki 2020 roku:

„Chcąc skupić się na produkcji Xboksów Series X|S, do końca 2020 roku wstrzymaliśmy produkcję dla wszystkich konsol Xbox One”.

Należy na pewno zwrócić uwagę, że Microsoft jeszcze przed premierą aktualnej generacji wycofał się z produkcji Xboksów One X i cyfrowej wersji Xboksa One S, ale firma nigdy nie ogłosiła, że zrezygnowała także z Xboksów Series S.

Microsoft nie opracowuje już kolejnych Xboksów One, Xboksów One S czy też Xboksów One X i od ponad roku korporacja skupia się wyłącznie na Xboksach Series X|S. Według ostatnich przecieków – decyzja firmy okazała się sukcesem, ponieważ w ostatnich miesiącach gracze kupili wiele nowych egzemplarzy XSX|S.

Źródło: https://www.theverge.com/2022/1/13/22881211/microsoft-discontinues-xbox-one-consoles-2020

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych