PS4 i PS4 Pro niedostępne w polskich i zagranicznych sklepach. Poważne problemy z dostawami konsol Sony

Gry
3458V
PS4 i PS4 Pro niedostępne w polskich i zagranicznych sklepach. Poważne problemy z dostawami konsol Sony
Bartosz Dawidowski | 13.01.2022, 12:34

Sony zapewniało w tym tygodniu, że będzie mocno wspierać PS4 przez cały 2022 rok i wciąż produkować rzeczoną konsolę równolegle z PS5. Wygląda na to, że firma musi nasilić wysiłki w tym kierunku, bo last-genowa platforma staje się słabo dostępna w sklepach.

Sony w rozmowie z redakcją Bloomberg podkreślało ostatnio, jak ważne jest dla firmy PlayStation 4. Konsola ma być przez przynajmniej cały 2022 rok produkowana, tak by zaspokoić zapotrzebowanie graczy, którzy często nie mogą znaleźć w sklepach PS5.

Wygląda niestety na to, że również na last-genowym polu, możemy mieć, jako gracze, spore problemy. Okazuje się bowiem, że PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro staje się bardzo słabo dostępne lub już jest nieosiągalne w wielu sklepach. Nie tylko w polskich sieciach takich jak MediaExpert, Empik, Media Markt czy RTVeuroAGD, gdzie aktualnie PS4 nie da się kupić, ale również w wielu innych krajach.

Serwis TechRadar donosi, że obecnie PS4 jest nieosiągalne między innymi w brytyjskim Amazonie i w sieci sklepów GAME. Z kolei redakcja The Verge narzeka, że PS4 nie można obecnie kupić w takich amerykańskich sklepach jak Best Buy, Walmart czy Target. Nawet na brytyjskiej, oficjalnej stronie PlayStation Direct, brakuje towaru (konsolę można kupić jeszcze w amerykańskim PS Direct - w cenie 299,99 dolarów).

Brak już nie tylko PS5 i XSX, ale również last-genowych konsol w sklepach to kolejny znak na to, jak poważny staje się niedobór półprzewodników i innych elektronicznych komponentów na światowych rynkach. Niestety nie wygląda na to, żebyśmy szybko wyszli z tego kryzysu. Ostatnio przedstawiciel firmy Intel stwierdził, że problemy na tym polu potrwają przynajmniej do 2023 roku.

Źródło: https://www.techradar.com/news/buying-a-ps4-isnt-much-easier-than-a-ps5-sony https://www.theverge.com/2022/1/12/22880062/ps4-manufacturing-sony-ps5-shortage-xbox-one

Komentarze (109)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper