Sony potwierdza rezygnację z kart PS Now. PS Plus Spartacus może trafić jednocześnie na cały rynek

News
3042V
Sony potwierdza rezygnację z kart PS Now. PS Plus Spartacus może trafić jednocześnie na cały rynek
Iza Łęcka | 13.01, 07:36

Sony zareagowało na ostatnie doniesienia dotyczące rezygnacji z kart PS Now, przez co nie milkną plotki na temat wprowadzenia nowej usługi sygnowanej marką PlayStation. Korporacja może przygotowywać się do jednoczesnego wprowadzenia PS Plus Spartacus na całym świecie.

Xbox Game Pass nieustannie cieszy się sporą popularnością, przez co wielu obserwatorów branży czeka na reakcję japońskiego giganta i snuje domysły dotyczące nowej usługi. Mówi się, że Sony może w końcu poczynić krok naprzód. Wczoraj informowaliśmy o nieoczekiwanej decyzji dotyczącej usunięcia z brytyjskiego rynku kart do PS Now, co mogłoby sugerować połączenie usługi z PS Plus – o tajemniczym „Spartacusie” jako pierwszy informował Bloomberg.

W najnowszym komunikacie Sony potwierdziło redakcji GamesBeat, że rezygnacja z kart PS Now ma charakter globalny:

„Na całym świecie odchodzimy od kart upominkowych PlayStation Now, aby skupić się na naszych obecnych kartach upominkowych PlayStation o nominałach pieniężnych, które można zrealizować na PlayStation Now”.

Obecnie producent nie wspomina o jakimkolwiek połączeniu z PS Plus i opracowaniu rozbudowanej oferty, ale najprawdopodobniej wydaje się to tylko kwestią czasu. Już dwa znane źródła (Eurogamer i Bloomberg) przekazywały wiadomości dotyczące nowej propozycji Sony.

Redakcja GamesBeat ujawniła także, że sklepy z Stanów Zjednoczonych oraz Kanady miały rozpocząć proces usuwania kart już kilka tygodni temu. PS Now nie jest dostępny na całym świecie, tymczasem zgodnie z plotkami PS Plus Spartacus miałby trafić jednocześnie na wszystkie rynki.

Źródło: https://venturebeat.com/2022/01/12/ps-now-retail-cards-ending/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych