PS Plus Spartacus coraz bliżej? Sony usuwa z rynku karty PS Now i może szykować odpowiedź na Game Passa

Gry (plotka)
8010V
PS Plus Spartacus coraz bliżej? Sony usuwa z rynku karty PS Now i może szykować odpowiedź na Game Passa
Wojciech Gruszczyk | 12.01.2022, 20:24

Sony może szykować się do zapowiedzi rozbudowanej wersji PS Plus, która będzie konkurować z Xbox Game Pass. Firma rozpoczęła proces usuwania kart PS Now z brytyjskiego rynku, co sugeruje ważny ruch japońskiej korporacji.

O PS Plus Premium pisaliśmy pierwszy raz w sierpniu, ponieważ w tym czasie na temat rozbudowanej oferty abonamentu Sony wypowiedział się brytyjski Eurogamer. Następnie Bloomberg ujawnił plany dotyczące „Spartacusa”, czyli usługi łączącej PS Plus z PS Now – według Jasona Schreiera nowa forma PlayStation Plus ma sprawić, że PlayStation Now zostanie wyłączone.

Sony wciąż nie potwierdziło przecieków, ale korporacja właśnie wykonała bardzo ważny ruch. Sklepy z Wielkiej Brytanii otrzymały wiadomość, że mają czas do 21 stycznia, by wycofać ze sprzedaży karty PS Now – dzięki nim użytkownicy mogą otrzymać dostęp do cyfrowej usługi.

Kierownictwo brytyjskiego GAME wysłało wiadomość do oddziałów, by zaktualizować systemy i całkowicie usunąć PS Now z oferty.

Wiele na to wskazuje, że już wkrótce usłyszymy o nowej propozycji Sony, która w pewien sposób będzie miała rywalizować z Xbox Game Pass. Warto jednak wspomnieć, że według przecieków – Japończycy nie zamierzają oferować swoich gier first-party w dniu premier w swojej usłudze.

Rozbudowany PS Plus ma oferować połączenie PS Now z PS Plus z katalogiem produkcji z PS5 i PS4 – najdroższa wersja abonamentu będzie także zawierać klasyki z PS3, PS2, pierwszego PlayStation i PlayStation Portable.

Źródło: https://venturebeat.com/2022/01/12/ps-now-retail-cards-ending/

Komentarze (185)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper