Sony szykuje odpowiedź na Xbox Game Pass! Posiadacze PS5 i PS4 otrzymają dostęp do katalogu gier za opłatą

News
12700V
Sony szykuje odpowiedź na Xbox Game Pass! Posiadacze PS5 i PS4 otrzymają dostęp do katalogu gier za opłatą
Mateusz Wróbel | 03.12.2021, 18:32

Sony przygotowuje odpowiedź na Xbox Game Pass. Poznajcie abonament o kodowej nazwie Spartacus.

Według Phila Spencera Xbox Game Pass jest bardzo, bardzo opłacalny. Z usługi korzysta masa osób, co sprawia, iż cieszy się ona sporym zainteresowaniem na konsolach Xbox, jak i na komputerach osobistych.

Sony zauważyło, że Game Pass cieszy się popularnością i ma zamiar przygotować subskrypcję, która będzie odpowiedzią na Xbox Game Pass. Jak podaje Bloomberg, japońska korporacja opracowuje abonament o kodowej nazwie "Spartacus", który pozwoli posiadaczom konsol PlayStation pobierać, a następnie grać w nowe, jak i klasyczne gry za comiesięczną opłatą za dostęp. Ale to nie wszystko...

Bloombergowi udało się dowiedzieć, że premiera abonamentu jest planowana na nadchodzącą wiosnę. Spartacus prawdopodobnie połączy PlayStation Plus i PlayStation Now (ta druga usługa zostanie wyłączona) w jedną całość, co sprawi, że osoby korzystające z konsol PlayStation i opłacające "odpowiedź Sony na Xbox Game Pass" będą mogły brać udział w rozgrywkach sieciowych bez dodatkowych opłat. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku Xbox Game Pass w wersji Ultimate.

Wiele wskazuje na to, że Spartacus będzie dostępny w trzech wariantach. Pierwszy z nich będzie zawierał wszystkie korzyści płynące z PS Plusa, drugi dodatkowo oferowałby duży, stale aktualizowany katalog gier na PS4 i PS5, a ostatni - oprócz wymienionych przed chwilą bonusów - umożliwiłby rozgrywkę w tytuły klasyczne dostępne wyłącznie na PSP, PS1, PS2 czy PS3, a także pozwoliłby testować rozszerzone wersje demonstracyjne nowych produkcji.

W międzyczasie warto wspomnieć, że na Steamie pojawiła się karta zestawu Uncharted: Legacy of Thieves Collection. Po więcej informacji, a przede wszystkim solidną dawkę screenów zarejestrowanych na PS5, odsyłam tutaj.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-12-03/playstation-plans-new-service-to-take-on-xbox-game-pass

Komentarze (333)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper