Twisted Metal przejęte przez nowe studio Sony. Firma zatrudniła reżysera serii Motorstorm i twórcę Drivecluba

News
583V
Twisted Metal przejęte przez nowe studio Sony. Firma zatrudniła reżysera serii Motorstorm i twórcę Drivecluba
Wojciech Gruszczyk | 12.01, 19:40

Nie musieliśmy długo czekać, by otrzymać kolejne szczegóły dotyczące wciąż niezapowiedzianego Twisted Metal. Sony miało oddać produkcję jednemu z zespołów PlayStation Studios, do którego w ostatnim czasie dołączył Matt Southern.

Na początku tygodnia redakcja VGC wspomniała o zmianie dewelopera Twisted Metal. Gra została odebrana Lucid Games (twórcy Destruction All-Stars), ale dotychczas nie wiedzieliśmy, jaki zespół otrzymał pod swoje skrzydła produkcję opracowywaną z myślą o PS5.

Dzisiaj Andy Robinson opublikował nową wiadomość, ponieważ otrzymał kolejne konkrety dotyczące gry. Nad pełnym rebootem wyścigów ma pracować Firesprite, czyli młody nabytek PlayStation.

Sytuacja jest jednak bardzo ciekawa, ponieważ Lucid Games i Firesprite znajdują się blisko siebie – oba studia dzieli zaledwie 15 minut drogi i podobno część tego pierwszego zespołu dołącza do ekipy PlayStation Studios.

Jednym z nowych nabytków Firesprite został Matt Southern – reżyser gier z serii Motorstorm oraz główny twórca Drivecluba. Deweloper zajmował się tajnym tytułem w Lucid Games i teraz ma ponownie zajmować miejsce reżysera w Firesprite.

Nie możemy jednak jeszcze potwierdzić, że Matt Southern został przejęty przez Firesprite, by zajmować się Twisted Metal.

Firesprite to jeden z ostatnich nabytków PlayStationfirma została przejęta we wrześniu i już w tym czasie było to duże (ponad 250 deweloperów) studio. Firma wciąż prowadziła rekrutacje i nawet przejęła dodatkowy zespół, by powiększyć swoje możliwości rozwijania gier.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sonys-firesprite-takes-over-twisted-metal-as-motorstorm-director-is-hired/

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper