Wiedźmin wśród hitów Netflixa. Widzowie poświęcili wiele godzin na sprawdzenie serialu

Filmy i seriale
1284V
Wiedźmin wśród hitów Netflixa. Widzowie poświęcili wiele godzin na sprawdzenie serialu
Iza Łęcka | 12.01, 13:15

Fani powieści Andrzeja Sapkowskiego i gier CD Projekt RED mogą wylewać wiadro pomyj na głowy twórców „Wiedźmina” – nie zmieni to jednak faktu, że widzowie Netflixa niezwykle chętnie sprawdzają nowy sezon. Pomimo premiery w grudniu, nowe odcinki znalazły się już w rankingu najpopularniejszych seriali.

Netflix posiada w swojej bibliotece wiele marek, które cieszą się ogromną popularnością wśród odbiorców – do tego grona można zdecydowanie zaliczyć „Wiedźmina”. Twórcy odpowiadający za historię Geralta, Ciri i Yennefer niemal na każdym kroku spotykają się z intensywnymi reakcjami, a nierzadko są narażeni na krytykę, jednakże nie tracą czasu. Wiemy już, że 3 sezon serialu jest w przygotowaniu.

W związku z przedstawieniem ostatnich statystyk, nikogo nie powinien dziwić fakt, że włodarze Netflixa inwestują w kolejne epizody. Okazuje się bowiem, że drugi sezon „Wiedźmina” znalazł się już w TOP10 najchętniej oglądanych seriali anglojęzycznych na platformie, a widzowie spędzili przy nim ponad 462,5 mln godzin w ciągu 28 pierwszych dni od premiery. Nowe przygody uplasowały się na 8 miejscu rankingu, warto jednak zauważyć, że pierwsza seria cieszyła się jeszcze większą popularnością – widzowie poświęcili ponad 541 mln godzin na wcześniejsze odcinki przedstawiające przygody Geralta (3 miejsce w rankingu). 

Zdecydowanym liderem zestawienia jest serial „Bridgertonowie”, który już niebawem doczeka się 2 sezonu – użytkownicy Netflixa spędzili przy ekranizacji powieści Julii Quinn 625,49 mln godzin. Premiera nowych odcinków została zaplanowana na 25 marca. Warto dodać, że wśród najpopularniejszych filmów wyszczególniono „Czerwoną notę” (ponad 364 mln zobaczonych godzin), „Nie patrz w górę” (321,52 mln godzin) oraz „Bird Box” (ponad 282 mln godzin). 

2 sezon Wiedźmina wśród najpopularniejszych produkcji Netflixa

Źródło: https://variety.com/2022/tv/news/witcher-season-2-netflix-most-viewed-1235151446/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych