LEGO Overwatch 2 może nie powstać. Firma „analizuje partnerstwo z Activision Blizzard”

News
442V
LEGO Overwatch 2 może nie powstać. Firma „analizuje partnerstwo z Activision Blizzard”
Iza Łęcka | 12.01, 09:57

LEGO może wycofać się z produkcji klocków związanych z markami Activision oraz Blizzarda. W najnowszym oświadczeniu poinformowano o opóźnieniu premiery zestawów LEGO Overwatch 2 - twórcy planują dokładniej przyjrzeć się nawiązanej współpracy.

1 lutego miało dojść do wydania zestawu LEGO Overwatch 2 Titan, jednakże na kilka tygodni przed wydarzeniem producent klocków wydał komunikat, w którym zaznaczył, że zamierza przyjrzeć się sytuacji panującej w szeregach Activision Blizzard. Tym samym przedsiębiorstwo reaguje na ubiegłoroczne doniesienia dotyczące molestowania i krzywdzącej kultury pracy w amerykańskiej firmie. Zgodnie z ostatnim raportem Wall Street Journal dyrektor generalny Activision Blizzard Bobby Kotick miał być świadomy wszelkich nieprawidłowości, do których dochodziło wśród pracowników.

„Obecnie dokonujemy analizy naszego partnerstwa z Activision Blizzard, biorąc pod uwagę obawy dotyczące realizacji postępów w rozwiązywaniu ciągłych zarzutów odnoszących się do kultury miejsca pracy, zwłaszcza traktowania współpracowników płci żeńskiej oraz tworzenia zróżnicowanego i integracyjnego środowiska”.

Decyzja duńskiej korporacji jest pierwszym tak znaczącym działaniem podjętym przez partnerów Activision Blizzard po ubiegłorocznych zarzutach o molestowanie.

Burzowe chmury coraz mocniej zbierają się nad amerykańskim producentem i wydawcą. Przedsiębiorstwo nie tylko mierzy się z ogromnymi wewnętrznymi problemami - sytuacja w szeregach firmy nie pozostaje niezauważona przez inne korporacje. Już kilka miesięcy temu Jim Ryan oraz Phil Spencer krytykowali włodarzy Blizzarda. W ostatnim wywiadzie szef marki Xbox podkreślił, że Microsoft zmienił podejście wobec współpracy z gigantem branży, jednak nie zdradził żadnych szczegółów na temat nowej strategii.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/lego-delays-new-overwatch-set-as-it-reviews-activision-blizzard-partnership/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych