Xbox „zmienił sposób działania” z Activision po oskarżeniach o molestowanie

News
1418V
Xbox „zmienił sposób działania” z Activision po oskarżeniach o molestowanie
Wojciech Gruszczyk | 11.01, 20:55

Problemy Activision i Blizzarda wciąż trwają. Wydarzenia z ubiegłego roku wstrząsnęły branżą i Microsoft zdecydował się zmienić podejście do współpracy z wydawcą serii Call of Duty. Phil Spencer w ostatnim wywiadzie wspomniał o decyzji producenta Xboksa.

W 2020 roku poznaliśmy prawdziwe oblicze studia odpowiedzialnego za markę Diablo. Blizzard został oskarżony przez stan Kalifornia w związku z zarzutami o molestowanie seksualne, a później okazało się, że Bobby Kotick wiedział o dużych problemach studia. W rezultacie szefowie PlayStation, Nintendo oraz Microsoftu wydali oświadczenia, które potępiały sytuację.

Phil Spencer zdecydował się na następny krok. Szef marki Xbox w ostatniej rozmowie z redakcją New York Time potwierdził, że cały Microsoft zmienił podejście do Activision – firmy mają teraz współpracować na innych zasadach.

„Praca, którą wykonujemy z takim partnerem jak Activision jest czymś, o czym oczywiście nie będę mówił publicznie. Zmieniliśmy sposób, w jaki robimy z nimi pewne rzeczy, a oni są tego świadomi”.

Nie mamy pewności, jak zmieniło się podejście Microsoftu do wydawcy serii Call of Duty, ale Phil Spencer w trakcie rozmowy zaznaczył, że przedstawione informacje go „zasmuciły i zniesmaczyły”.

Szef marki Xbox dodał jednocześnie, że „historia Xbox nie jest nieskazitelna” i przypomniał nawet historię z GDC z 2016 roku, gdy skąpo ubrane kobiety tańczyły na specjalnych platformach. Spencer podkreślił, że korporacja tego żałuje, ale od tego czasu Xbox stara się „być lepszą firmą”.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/phil-spencer-says-xbox-has-changed-how-we-do-certain-things-with-activision-following-abuse-allegations/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych