Szef marki Xbox reaguje na sytuację w Activision-Blizzard. Phil Spencer ocenia relację z firmą

News
1715V
Szef marki Xbox reaguje na sytuację w Activision-Blizzard. Phil Spencer ocenia relację z firmą
Iza Łęcka | 19.11.2021, 10:34

Phil Spencer jest kolejną osobistością branży gier, która otwarcie i zdecydowanie reaguje na sytuację panującą od kilku miesięcy w szeregach Activision-Blizzard. Szef Xboksa jest „poruszony i głęboko zaniepokojony przerażającymi wydarzeniami” – przedstawiciel firmy odpowiedzialnej za serię Call of Duty odpowiedział na krytykę.

 

Activision-Blizzard mierzy się z wielkim kryzysem, a następne sygnały przenikające do opinii publicznej tylko pogarszają sytuację giganta. Zgodnie z treścią ostatniego artykułu The Wall Street Journal Bobby Kotick (dyrektor generalny) wiedział o przerażających warunkach pracy w Blizzardzie i nie zgłosił informacji zarządowi. Raport uwzględniał również doniesienia o kolejnych molestowaniach, których dopuścili się między innymi członkowie zespołów pracujących przy serii Call of Duty, a także opisywał przejawy mobbingu, który stosował sam Kotick.

W tym tygodniu przekazywaliśmy, że Jim Ryan, szef PlayStation, wysłał do swoich pracowników wiadomość komentującą trudną sytuację, tymczasem na podobny ruch zdecydował się Phil Spencer. Przedstawiciel Microsoftu wysłał e-mail do wszystkich pracowników Xboksa, w którym podkreślił, że on i zespół kierowniczy są „poruszeni i głęboko zaniepokojeni przerażającymi wydarzeniami i czynami” wydawcy gier.

Spencer napisał, że podjął się „oceny wszystkich aspektów relacji z Activision Blizzard i na bieżąco wprowadza proaktywne poprawki”, jednocześnie dodając, że „tego typu zachowanie nie powinno mieć miejsca w naszej branży”.

O wiadomości do pracowników Xboksa początkowo informował Bloomberg, jednak redakcja IGN otrzymała potwierdzenie od szefa Xboksa, że nawiązał kontakt z pracownikami w tej sprawie. Przedstawiciel Microsoftu nie zdradził, jakie działania mogą zostać podjęte, lecz wydał dodatkowe oświadczenie:

„Osobiście kieruję się wartościami dotyczącymi przyjaznego i integracyjnego środowiska dla wszystkich naszych pracowników w Xboksie. To nie jest cel, ale podróż, w którą zawsze będziemy wyruszać. Kierownictwo Xboksa i Microsoftu stoi po stronie naszych zespołów i wspiera je w budowaniu bezpieczniejszego środowiska dla wszystkich”.

W związku z coraz częściej pojawiającymi się reakcjami, do sprawy odnieśli się również przedstawiciele Activision. Rzecznik przedsiębiorstwa skomentował działania Jima Ryana i Phila Spencera:

„Szanujemy wszystkie informacje zwrotne od naszych cenionych partnerów i podejmujemy dalsze kroki. Wyszczególniliśmy ważne zmiany, które w ostatnich tygodniach wdrożyliśmy i będziemy to kontynuować. Jesteśmy zdeterminowani, by nasza kultura i miejsce pracy były bezpieczne, różnorodne i sprzyjające integracji. Wiemy, że zajmie to trochę czasu, ale nie spoczniemy, dopóki nie stworzymy najlepszego miejsca pracy dla naszego zespołu”.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-11-18-phil-spencer-evaluating-xbox-relationship-with-activision-blizzard-following-kotick-allegations

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych