Xboksy Series X|S sprzedają się w rekordowym tempie. Microsoft potwierdza ogromne zainteresowanie konsolami

News
2578V
Xboksy Series X|S sprzedają się w rekordowym tempie. Microsoft potwierdza ogromne zainteresowanie konsolami
Iza Łęcka | 11.01, 08:56

Konsole aktualnej generacji zadebiutowały na rynku w niezwykle wymagającym okresie i choć od premiery minęło całkiem sporo czasu, to Xboksy Series X|S nieustannie sprzedają się lepiej niż poprzednie platformy Amerykanów. Wiadomość potwierdził Phil Spencer.

Gigant z Redmond nie dzieli się oficjalnymi danymi ze sprzedaży Xboksów Series X|S, jednakże już w lipcu ubiegłego roku Satya Nadella przekazał bardzo pozytywną wiadomość, w której stwierdził, że najnowsze konsole są najszybciej sprzedającymi się Xboksami w historii. Wygląda na to, że zainteresowanie sprzętami nie słabnie.

W najnowszym wywiadzie dla redakcji New York Times Phil Spencer wspomniał, że Xboksy Series X|S cieszą się niesłabnącą popularnością wśród graczy i nadal są najszybciej sprzedającymi się konsolami korporacji.

Zdaniem szefa marki Xbox problemu nie stanowi ograniczona produkcja, a gigantyczne zainteresowanie – jak dotąd przedsiębiorstwo sprzedało więcej konsol niż w w trakcie poprzednich generacji.

„Kiedy pomyślimy o próbie zdobycia Xboksa lub nowego PlayStation, są one naprawdę trudne do znalezienia. I to nie dlatego, że podaż jest mniejsza niż kiedykolwiek była. Podaż jest właściwie tak duża, jak nigdy dotąd. Chodzi o to, że popyt przewyższa podaż dla nas wszystkich”.

„W tym momencie sprzedaliśmy więcej konsol Xbox tej generacji, czyli Xbox Series X i S, niż jakichkolwiek poprzednich wersji konsol Xbox. Naszym zadaniem jest więc doprowadzenie do tego, aby podaż zaspokoiła ten popyt”.

Amerykanie ciągle wstrzymują się przed ogłoszeniem dokładnych rezultatów, jednakże możemy przypuszczać, że zainteresowanie Xboksami Series X|S ma związek z bardzo mocną końcówką 2021 roku – na rynku zadebiutowały między innymi Forza Horizon 5 oraz Halo Infinite. W dodatku do katalogu Xbox Game Pass wciąż są dodawane nowe gry, które sprawiają, że kolejni gracze decydują się na zakupy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/series-x-s-sales-are-ahead-of-any-previous-xbox-generation-microsoft-claims/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych