Take-Two planuje kolejne przejęcia i „wciąż szuka” celów. GTA od Zyngi to kwestia czasu?

Gry
804V
Take-Two planuje kolejne przejęcia i „wciąż szuka” celów. GTA od Zyngi to kwestia czasu?
Wojciech Gruszczyk | 10.01.2022, 20:21

Take-Two potwierdziło dzisiaj przejęcie specjalistów od mobilnej rozgrywki. Zynga to jednak dopiero początek i korporacja odpowiedzialna za markę Grand Theft Auto szykuje się do kolejnych ruchów na rynku. Wydawca szuka kolejnych firm do przejęcia.

Take-Two zaskoczyło dzisiaj branżę potwierdzając gigantyczne przejęcie. Korporacja postanowiła wydać ogromną kwotę na Zyngę, jednak okazuje się, że to nie koniec dużych ruchów firmy-marki Rockstar. Wiadomość w rozmowie z inwestorami potwierdził Strauss Zelnick.

Dyrektor generalny ujawnił, że to nie koniec przejęć, ponieważ Take-Two nadal zamierza szukać odpowiednich wzmocnień, które pozwolą realizować wielki plan wydawcy:

„Nasze podejście do przejęć pozostaje niezmienne, czyli szukamy świetnych zespołów, wspaniałych IP i transakcji przynoszących zyski”.

Sytuacja jest jednak o tyle ciekawa, że Take-Two chce odpowiednio zarobić i Zynga ma „stosunkowo szybko” wrzucić pierwszą, główną markę wydawcy na rynek mobilny. Biorąc pod uwagę zasięg IP – nie będę specjalnie zaskoczony, gdy GTA Online w okrojonej wersji zawita na urządzenia przenośne.

Zynga to eksperci od rynku mobilnego, a Take-Two posiada kilka bardzo mocnych marek, które na pewno dobrze sobie poradzą na małym ekranie.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/take-two-is-still-looking-for-acquisition-targets-following-record-zynga-deal/

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper