Take-Two przejmuje Zyngę za astronomiczną kwotę. Firma wydała więcej niż Microsoft za Bethesdę

Gry
3882V
Take-Two przejmuje Zyngę za astronomiczną kwotę. Firma wydała więcej niż Microsoft za Bethesdę
Wojciech Gruszczyk | 10.01.2022, 13:27

Na dobry początek roku jesteśmy świadkami zaskakującego ruchu firmy-matki GTA 5. Take-Two wydało gigantyczną kwotę, by przejąć pełny pakiet Zyngi – tym samym FarmVille ma nowy dom. To zaskakujący ruch giganta.

Jeśli lata temu mieliście okazję grać w FarmVille na Facebooku, to na pewno dobrze znacie firmę Zynga. Amerykańskie studio rozpoczęło działalność w 2007 roku i zajmuje się głównie opracowaniem tytułów mobilnych oraz pozycji nastawionych na rozgrywkę w przeglądarce.

Właśnie potwierdzono, że Take-Two i Zynga łączą siły, by „wzmocnić pozycję globalnego lidera w branży interaktywnej rozrywki” tej pierwszej korporacji. Firma-matka marki Grand Theft Auto zdecydowała się przejąć pełny pakiet, więc łącznie (licząc gotówkę oraz akcje) wydano na przejęcie 12,7 mld dolarów. Dla porównania – Microsoft kupił Bethesdę za 7,5 mld dolarów.

Korporacje wierzą, że wspólnie mogą zdominować rynek mobilny, by wrzucać na rynek kolejne, ciekawe tytuły i osiągać jeszcze lepsze rezultaty. Take-Two ma wielkie plany względem mobilnego rynku:

„Ugruntowanie pozycji Take-Two jako jednego z największych wydawców gier mobilnych, najszybciej rozwijającego się segmentu branży interaktywnej rozrywki”.

Ma to być wyjątkowe połączenie firmy specjalizującej się w grach na PC i konsole (Take-Two) z ekspertami z rynku mobilnego (Zynga). W rezultacie powstanie prawdziwy kolos.

„Powstaje jedna z największych na świecie spółek z branży interaktywnej rozrywki, notowana na giełdzie, z 6,1 miliardami dolarów w dwunastomiesięcznych prognozowanych obrotach netto za okres do 30 września 2021 roku”

Źródło: https://www.businesswire.com/news/home/20220110005389/en/

Komentarze (96)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper