PS5 i PS4 podbite przez Among Us. Wiedźmin 3 powrócił na listę notowań sklepu Sony

News
692V
PS5 i PS4 podbite przez Among Us. Wiedźmin 3 powrócił na listę notowań sklepu Sony
Wojciech Gruszczyk | 10.01, 18:07

Pod koniec 2021 roku na rynku nie brakowało ciekawych gier, ale to Among Us okazało się najchętniej pobieraną produkcją na PS5 i PS4. Gracze zapoznali się z tytułem przygotowanym przez studio InnerSloth.

Among Us zadebiutowało na pierwszych platformach w 2018 roku i produkcja jest nadal dostępna za darmo na urządzeniach mobilnych. Mimo to wielu graczy czekało na konsolowe wydanie – tytuł pod koniec 2021 roku zadebiutował na Xboksach, w Xbox Game Pass oraz konsolach PlayStation.

Sony potwierdziło, że Among Us okazało się najchętniej pobieraną grą na PlayStation 5 i PlayStation 4 w grudniu. Wynik ten jest naprawdę interesujący biorąc pod uwagę, że tytuł wprost zdominował platformy osiągając pierwsze miejsce na dwóch rynkach (Europa i Stany Zjednoczony / Kanada) oraz dwóch konsolach (PS5 i PS4).

Produkcja InnerSloth osiągnęła lepszy rezultat od wielu pozycji AAA – Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Call of Duty: Vanguard czy też nawet FIFA 22 musiały uznać wyższość małej propozycji.

Na listach opublikowanych przez Sony dostrzeżecie jeszcze jedną ciekawostkę – Wiedźmin 3: Dziki Gon powrócił do zestawień z PS4. Gra CD Projekt RED osiągnęła szóste miejsce w Europie i 11 w USA/Kanadzie.

Warto przypomnieć, że Sony nie podaje listy najchętniej kupowanych gier, a przedstawia najczęściej pobierane, jednak ma to zawsze duże znaczenie w przypadku nowej propozycji – jak Among Us. Należy oczywiście pamiętać, że pozycja jest dostępna na PlayStation Store za zaledwie 18 zł.

PlayStation Store wyniki - grudzień - PS5

PlayStation Store wyniki - grudzień - PS4

PlayStation Store wyniki - grudzień - PSVR i F2P

 

Źródło: https://blog.playstation.com/2022/01/10/playstation-store-december-2021s-top-downloads/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych