Among Us

Among Us

7,8
23 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.0
XSX|S 3.0
NS 9.0
PC 8.7
PS4 8.0
XONE 10.0
Mobile 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
InnerSloth
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Party games
Liczba graczy:
10
Premiery
Świat:
15.06.2018
Europa:
15.06.2018
Producent:
InnerSloth
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Party games
Liczba graczy:
10
Premiery
Świat:
15.06.2018
Europa:
15.06.2018

Among Us - opis gry

Among Us to gra sieciowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio InnerSloth. Tytuł ukazał się na komputerach oraz, urządzeniach przenośnych z systemami Android i iOS oraz konsolach Nintendo Switch, PS4 i PS5.

Rozgrywka - Among Us

Dalsza część tekstu pod wideo

Among Us to dość oryginalna gra sieciowa przywodząca na myśl pod względem założeń gry/zabawy, w których zadaniem grupy jest zidentyfikowanie wilkołaka lub wilkołaków. W produkcji Inner Sloth wygląda to bardzo podobnie, choć zgoła inna jest scenografia. Rzecz rozgrywa się na pokładzie statku kosmicznego. W zabawie uczestniczy dziesięć osób - gra wybiera losowo maksymalnie trzech spiskowców, których zadaniem jest wkładać kij w szprychy załodze i nie dopuścić do powodzenia misji. Reszta musi natomiast wykonywać swoje obowiązki i dowiedzieć się, kto w grupie jest intrygantem. Zabici przemieniają się w duchy - niewidoczne dla żywych, ale mające pewne ograniczone możliwości wchodzenia w interakcje z otoczeniem, a przez to potrafiące w pewien sposób pomóc swoim (byłym) towarzyszom.

Załoga wygrywa rozgrywkę, jeśli uda jej się wykonać wszystkie obowiązki na statku lub jeśli zidentyfikuje i zabije wszystkich oszustów. Sabotażyści wygrywają natomiast, jeżeli uda im się wyeliminować odpowiednią liczbę członków załogi. Co warto dodać, niektóre działania tych drugich mają natychmiastowy efekt (np. wyłączenie światła), inne uruchamiają licznik. W tym czasie załoga musi się uporać z problemem. W przeciwnym razie wszyscy jej członkowie zginą.

W przypadku odkrycia zwłok załoga może zwołać zebranie, na którym omówiona zostanie sytuacja. Grupa może wówczas wskazać podejrzanego (poprzez głosowanie) i usunąć go ze statku, co kończy się jego śmiercią. Gracze porozumiewają się pisząc wiadomości tekstowe.

Among Us doczekało się po premierze szeregu dodatków DLC, jak np. przedmiotów kosmetycznych. 

Wymagania sprzętowe - Among Us

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7 SP1+
  • Procesor: wspierający SSE2
  • Pamięć: 1 GB RAM
  • DirectX: Wersja 10
  • Miejsce na dysku: 250 MB dostępnej przestrzeni

Wideo - Among Us

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper