Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.11.2021 20:56
7,6 tony podrobionych kart Pokémon zmierzało do Europy
845V

7,6 tony podrobionych kart Pokémon zmierzało do Europy. Celnicy przechwycili wielki pakunek

Na Starym Kontynencie nie pojawi się gigantyczna liczba fałszywych kart Pokemon. Pakunek o łącznej wadze 7,6 tony zmierzał do Europy, ale został przechwycony przez celników. To dokładnie 20 pudełek przeładowanych stworkami.

Od lat 90. fani Pokemon nie tylko walczą o kolejne paczki z ulubionymi stworkami, szukają okazów lub walczą w kolejnych bitwach. Zainteresowani muszą także mierzyć się z podróbkami, które wciąż pojawiają się na różnych aukcjach.

The Pokémon Trading Card Game cieszy się czasie coraz większym zainteresowaniem – w ostatnim roku podatkowym (2020-2021) korporacja sprzedała 3,7 mln kart, co stanowiło 10,8% lepszy wynik względem poprzedniego okresu. W rezultacie ponownie masowo do między innymi Europy zmierzają podrobione karty.

Jak podaje Yicai Global, Chińczykom udało się w Szanghaju przechwycić 20 pudełek z podrobionymi Pokemonami. Ogromna ilość kart, o łącznej wadze ponad 7,6 tony, miała rzekomo trafić do Holandii.

„Dwadzieścia pudełek z podrobionymi kartami do gry #Pokemon #Pikachu o wadze ponad 7,6 tony zostało wczoraj przechwyconych przez celników na lotnisku Pudong w Szanghaju. Jest to jeden z największych transportów podrobionych kart #IP w ostatnich latach, który został wysłany do Holandii przez firmę z prowincji Qingdao”

Możemy podejrzewać, że to wyłącznie skromny procent gigantycznego problemu, ale pokazuje jedno – podrobione karty Pokemon trafiają do między innymi Europy w gigantycznych pakietach.

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2021/11/7-6-tons-of-fake-pokemon-cards-headed-to-europe-reportedly-seized-by-customs-officials

Tagi: https://www.nintendolife.com/news/2021/11/7-6-tons-of-fake-pokemon-cards-headed-to-europe-reportedly-seized-by-customs-officials