7,6 tony podrobionych kart Pokémon zmierzało do Europy. Celnicy przechwycili wielki pakunek

Gry
1264V
7,6 tony podrobionych kart Pokémon zmierzało do Europy. Celnicy przechwycili wielki pakunek
Wojciech Gruszczyk | 23.11.2021, 20:56

Na Starym Kontynencie nie pojawi się gigantyczna liczba fałszywych kart Pokemon. Pakunek o łącznej wadze 7,6 tony zmierzał do Europy, ale został przechwycony przez celników. To dokładnie 20 pudełek przeładowanych stworkami.

Od lat 90. fani Pokemon nie tylko walczą o kolejne paczki z ulubionymi stworkami, szukają okazów lub walczą w kolejnych bitwach. Zainteresowani muszą także mierzyć się z podróbkami, które wciąż pojawiają się na różnych aukcjach.

The Pokémon Trading Card Game cieszy się czasie coraz większym zainteresowaniem – w ostatnim roku podatkowym (2020-2021) korporacja sprzedała 3,7 mln kart, co stanowiło 10,8% lepszy wynik względem poprzedniego okresu. W rezultacie ponownie masowo do między innymi Europy zmierzają podrobione karty.

Jak podaje Yicai Global, Chińczykom udało się w Szanghaju przechwycić 20 pudełek z podrobionymi Pokemonami. Ogromna ilość kart, o łącznej wadze ponad 7,6 tony, miała rzekomo trafić do Holandii.

„Dwadzieścia pudełek z podrobionymi kartami do gry #Pokemon #Pikachu o wadze ponad 7,6 tony zostało wczoraj przechwyconych przez celników na lotnisku Pudong w Szanghaju. Jest to jeden z największych transportów podrobionych kart #IP w ostatnich latach, który został wysłany do Holandii przez firmę z prowincji Qingdao”

Możemy podejrzewać, że to wyłącznie skromny procent gigantycznego problemu, ale pokazuje jedno – podrobione karty Pokemon trafiają do między innymi Europy w gigantycznych pakietach.

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2021/11/7-6-tons-of-fake-pokemon-cards-headed-to-europe-reportedly-seized-by-customs-officials

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper